Skip to main content

Ad Code

Samsung, Yeni Katlanabilirlerinin Kek Gibi Sattığını Söyledi

Şirkete göre, Samsung’un yeni nesil katlanabilir cihazları, mevcut modeller öncekilerden daha iyi performans gösterdiğinden güçlü bir şekilde satılıyor.

Bu, şirketin bu hafta başlarında yaptığı bir basın açıklamasında Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4’ün yanı sıra Galaxy S22’nin de kek gibi sattığını açıklayan iddia ettiği şey.

“MX Business, yeni akıllı telefon ve giyilebilir cihaz lansmanları sayesinde önceki çeyreğe göre daha yüksek gelir ve işletme karı bildirdi. Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 satışları, zorlu pazar ortamına rağmen önceki modellere kıyasla güçlü bir büyüme gösterdi. İlk yarıda piyasaya sürülen Galaxy S22 serisi de sağlam satış ivmesini sürdürdü ve bir yıl öncesine göre önemli bir gelir artışı kaydetti” dedi.

Güney Koreli şirket, bu modellerin güçlü satışlarının çeyrekte devam edeceğine inanıyor, ancak diğer yandan jeopolitik gerilimlerin ve diğer makroekonomik zorlukların piyasayı tahmin etmeyi zorlaştırdığını kabul ediyor.

Ancak yaklaşan tatil sezonu, Samsung’u akıllı telefon satışlarının artacağından emin kılıyor ve söylemeye gerek yok ki en iyi cihazları bu trendden faydalanacak.

“Dördüncü çeyreğe bakıldığında, devam eden jeopolitik sorunlara ve makroekonomik istikrarsızlığa rağmen, yıl sonu mevsimselliği nedeniyle akıllı telefonlara ve giyilebilir cihazlara yönelik pazar talebinin önceki çeyreğe göre artması bekleniyor.

Samsung, katlanabilir cihazlar ve S22 serisi de dahil olmak üzere amiral gemisi ürünlerin güçlü satışını sürdürmeyi ve tabletler ve giyilebilir cihazlar gibi Galaxy Ecosystem cihazlarının satışını artırmayı hedefliyor. Buna ek olarak, yeni kitlesel pazar akıllı telefon modeli lansmanlarının satış hacmini artırmaya yardımcı olması bekleniyor” diyor Samsung.

Şirketin bir sonraki büyük sürümü, konuya aşina olan kişilere göre Ocak ayında duyurulması gereken Galaxy S23. Bu normalden daha erken, ancak görünüşe göre Samsung, cihazı bir an önce piyasaya sürmek istiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar