Skip to main content

Ad Code

Samsung, Gelecekte Galaxy Z Fold Telefonlarına S Pen Yuvaları Eklemeyi Hedefliyor

Kesin bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi arıyorsanız, Samsung’dan başka bir şey öneremem. Galaxy Z Flod ve Galaxy Z Flip serisi, dünyanın en popüler katlanabilir telefonları arasında yer alıyor ve Güney Koreli firma, katlanabilir pazarın 2025 yılına kadar %80 oranında büyümesini bekliyor.

Samsung, Geleceğin Galaxy Z Fold Telefonlarının S Pen Yuvası, Amiral Gemisi Kameralar, Daha İyi Ağırlık, Dayanıklılık ve Daha Fazlasına Sahip Olmasını İstiyor

Samsung MX tarafından bu yılın başlarında Ekim ayının üçüncü haftasında gerçekleştirilen bir toplantıda, parça tedarikçilerine akıllı telefon pazarının 2025 yılına kadar yıllık %80’e varan bir büyüme oranına sahip olacağı bilgisi verildi.

Buna ek olarak Samsung, bunun nasıl yapılacağı hakkında da konuştu. Apple’ın 2024 yılına kadar katlanabilir oyuna atlaması bekleniyor. Ancak Apple piyasaya telefonlarla değil notebook ve tabletlerle girecek.

Samsung ayrıca nasıl yapılacağından da bahsetti. 20’li ve 30’lu yaşlardaki insanlar Apple’dan Samsung katlanabilir telefonlara yöneliyor. Bu, “öncesinden üç ila dört kat daha yüksek bir oranda.”

Samsung ayrıca katlanabilir akıllı telefon kullanıcılarının %90’ının yeni form faktörüne bağlı kalacağına ve bir sonraki cihazları olarak bir katlanabilir satın alacaklarına inanıyor. Sektör kaynakları, katlanabilir akıllı telefon pazarının toplam akıllı telefon pazarının sadece %1’ini oluşturduğunu, ancak tüketicilerin bu yeni katlanabilir telefonlardan yüksek memnuniyet gösterdiğini ve sektörün önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Samsung’un not ettiği birkaç şey daha var; şirket daha popüler olmak istiyor. Ağırlıklı olarak katlanabilir akıllı telefonların boyutlarının ve ağırlığının küçülmesi, daha dayanıklı hale gelmesi ve ekrandaki kırışıklığın da azaltılması gerekiyor. Samsung, Galaxy Z Fold serisinin en üst düzey üretkenlik cihazı olarak kabul edildiğinden, bir S Pen yuvasının nasıl olması gerektiğinden de bahsetti. Bu özellik, geçmişte pek çok kullanıcının istediği bir şeydi ve şirket, telefonlardaki genel kamera sistemini de geliştirmek için sabırsızlanıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar