Skip to main content

Ad Code

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Go Resmi

Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu piyasaya sürdüğü ve beklendiği gibi, cihazlar bir süredir duyduğumuz hemen hemen her şeyi getirdiği için bekleyiş nihayet sona erdi. Merak edenler için, telefonlar en çok saf Android deneyimi arayanlar için uygundur.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, düşündüğünüzden çok daha fazla birbirine benzer. Ancak, inceleyeceğimiz bazı önemli farklılıklar var.

Pixel 7 Serisi, Android’i En Gerçek Özünde Temsil Ediyor

Gösterilerden başlayalım; Beklendiği gibi, Pixel 7 Pro ve Pixel 7 AMOLED ekranlar sunuyor ancak bariz ekran boyutu dışında bazı önemli farklılıklar var. Pro varyantı 6,7 inç ile daha büyük bir ekrana sahipken, standart olan 6,3 inç ile geliyor. Bununla birlikte, Pro varyantı ayrıca 120Hz yenileme hızıyla birlikte LTPO ve QHD+ çözünürlük sunar, ancak normal Pixel 7, 90Hz’de zirveye ulaşır ve yalnızca FHD+ çözünürlüğe sahiptir.

Pixel 7 Pro ve Pixel 7’deki kamera bölümü bazı farklılıklar sunuyor; Yeni başlayanlar için, Pro varyantı, standart varyantta bulunmayan bir özellik olan 5x optik zoomlu 48 megapiksel telefoto kamera ile birlikte gelir.

Neyse ki, özelliklerin geri kalanı aynı ve 50 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş kamera (yalnızca Pixel 7 Pro’da otomatik odaklama) ve 4K video kaydına sahip 10.8 megapiksel ön kamera alıyorsunuz.

Özellikler söz konusu olduğunda, Pro sürümü, 8x yüksek çözünürlüklü yakınlaştırmaya kıyasla 30x yüksek çözünürlüklü yakınlaştırma ile birlikte ultra geniş kamera aracılığıyla Makro Odaklamayı destekleyecektir. Bunun yanı sıra, her iki telefonda da RealTone ve Movie Motion Blur gibi özellikler alıyorsunuz.

Bellek yapılandırmasına geçerken, Pixel 7 Pro için 12 gig RAM ve 128 gig veya 256 gig depolama alanına bakıyoruz. Standart Pixel 7 için, 128 veya 256 gig depolama ile birlikte 8 gig RAM’e bakıyorsunuz.

Standart varyant, kablolu ve kablosuz şarjı destekler; 21W kablolu ve 20W kablosuz şarj hızları ile. Pixel 7, 4.355 mAh’de daha küçük bir pile sahiptir. Pixel 7 Pro, 23W kablolu hızlı şarj ve 20W+ kablosuz şarj ile 5.000 mAh pil sunacak.

Her iki telefon da Google’ın 4nm üretim süreci üzerine kurulu Tensor G2’sini kullanıyor, ayrıca makine öğrenimi için bir Tensör İşleme Birimi olan üç çekirdekli (2+2+4) küme kullanıyor. Google’ın Titan güvenlik yongası da mevcuttur ve çok daha güvenli bir genel deneyim sağlar.

Hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro, IP68 suya dayanıklılık ile birlikte ekran içi parmak izi tarayıcılarıyla birlikte gelir.

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik söz konusu olduğunda, Google Pixel 7 ve 7 Pro Obsidian (siyah), Snow (beyaz/gümüş) ve Hazel (yeşil/altın) renklerinde sunulacak, standart Pixel 7 ise piyasaya çıkıyor. Kar, Obsidiyen ve Limon Otu’nda. Telefonlar bugünden itibaren 17 ülkede ön siparişe sunulacak ve cihazlar 13 Ekim’den itibaren gönderilecek.

  • Piksel 7: 8/128 GB: 599 ABD doları
  • Piksel 7: 8/256 GB:
  • Pixel 7 Pro 12/128 GB: 899 $
  • Pixel 7 Pro 12/256GB:

Yorum Gönder

0 Yorumlar