Skip to main content

Ad Code

Montaj Ortağı Pegatron Baskı Altındayken iPhone 14 Plus Üretimi, Apple Tarihindeki En Büyük, Yüzde 90’a Kadar Kesildi

Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i gayet iyi satıyor gibi görünüyor, ancak aynı başarı, bu yıl piyasaya sürülen daha ucuz modeller tarafından tekrarlanamaz.

Doğal faydaları nedeniyle iyi satması beklenen daha büyük versiyonu olan iPhone 14 Plus bile üretim kesintileriyle karşı karşıya ve durum önceden tahmin edilenden daha da vahim.

Dev Pegatron’un Montajının, Muhtemelen iPhone 14 Plus Üretim Kesintisi Nedeniyle Sadece Üç Gün Sonra İşe Alma Çılgınlığını Durdurmaya Zorlandığı Bildirildi

Yüzde 70-90 oranında bir üretim kesintisi ile Economic Daily News, iPhone 14 Plus sipariş indiriminin, akıllı telefonun piyasaya sürüldüğü kısa süre boyunca Apple’ın tarihindeki belki de en büyük düşüş olduğunu bildiriyor. Unutmayın, iPhone 14 Plus üretim kesintisini en son bildirdiğimizde, bu modelin bile olmadığını belirtmiştik.

Apple bu kararı vermeden önce ve bu aksilik, şirketin montaj devi Pegatron üzerinde daha da fazla baskı oluşturuyor.

Çin Times Tedarik zinciri ortağı 12 Ekim’de talebi karşılamaya yardımcı olmak için bir işe alım çılgınlığı başlatacağını duyurdu.

Ne yazık ki, bu karar 15 Ekim’de, Pegatron’un daha fazla çalışanı işe alma kararını vermesinden sadece üç gün sonra bozuldu; bu, iPhone 14 Plus’taki üretim kesintisinin potansiyel olarak binlerce kişinin geçimini olumsuz etkilediği anlamına geliyor.

Temel iPhone 14 modeli şu anda 6.7 inç olanla aynı kaderi paylaşıyor, ancak müşteriler muhtemelen sahip oldukları yükseltmelerin sayısı nedeniyle iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e daha fazla ilgi gösterdi. gibi sayısız yükseltmeleri spor için övülmesine rağmen daha büyük ekran, daha iyi kameralar ve daha fazlası iPhone 14 Plus oldukça büyük bir kitleyi yakalayamadı.

Artan yaşam maliyeti, milyonlarca insanın satın alma gücünü aşındırarak, onları bir yükseltmeyi ve fiyat noktasında haklı çıkaramaz hale getirdiğinden, küresel enflasyon gibi faktörlerin de sorumlu olması mümkündür.

Durum düzelirse, okuyucularımızı bilgilendirmek için burada olacağız, ancak ne yazık ki şu an için mevcut konular kasvetli görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar