Skip to main content

Ad Code

macOS Ventura, M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modelleri Desteğiyle Bu Ay Sonra Çıkacak

Apple, yeni bir rapora göre bu ayın son haftasında macOS Ventura’yı piyasaya sürmeyi uygun görecek. Apple, Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde Mac işletim sisteminin en son sürümünü sergiledi.

Ancak, platform henüz halka açıklanmadı. En son, macOS Ventura’nın ilk sürümünün, Apple’ın “yakın gelecekte” piyasaya sürülmesi beklenen M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro modelleri için destek ekleyeceğini gösteriyor.

Apple, Yaklaşan M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modellerini Destekleyerek Bu Ayın Sonlarına doğru macOS 13 Ventura’yı Yayınlayacak

Apple, geçen yıl yeniden tasarlanan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini yeni M1 Pro ve M1 Max yongalarıyla piyasaya sürdü. Bloomberg‘ Mark Gurman, şirketin makinelerin işlemcisini yükseltmesinin beklendiğini, ancak diğer departmanlarda çok az değişiklik olacağını öne sürüyor. Ayrıca, macOS Ventura’nın bu ayın ilerleyen saatlerinde iPadOS 16 ile birlikte gelecek MacBook Pro modelleri desteğiyle kullanıcılara sunulacağını belirtiyor.

macOS Ventura, M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modelleri Desteğiyle Bu Ay Sonra Çıkacak
macOS Ventura, M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modelleri Desteğiyle Bu Ay Sonra Çıkacak

macOS 13 Ventura Ekim ayının son haftasında piyasaya sürülecek olsa da Gurman, yeni MacBook Pro modellerinin “yakın gelecekte” piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Ayrıca Apple’ın normalde Kasım ayında orijinal 16 inç MacBook Pro ve M1 Mac’ler gibi Mac’leri piyasaya sürdüğünü belirtti.

Apple geleneksel olarak sonbaharın sonlarında iPad ve Mac güncellemelerini çarpıcı etkinliklerle başlattı, ancak bu yılki sunum daha hafif olacak. Apple, ürünlerini web sitesinde, Eylül ayında iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle gördüğümüz türden bir buluşma olmadan piyasaya sürecek.

Benim inancım, Apple’ın duyuruların oldukça sıradan doğası nedeniyle başka bir olaydan kaçındığı yönünde. Spesifik çarpmalara veya daha önce görülen tasarımlara denk gelen bir dizi güncelleme. Başka bir faktör: Apple, muhtemelen pazarlama enerjisini gelecek yıl Reality Pro kulaklığın piyasaya sürülmesi için saklıyor.

Daha önce de belirtildiği gibi Apple, iPadOS 16’yı “birkaç gün içinde” duyuracak. iPadOS 16, masaya getirdiği ekleme sayısı göz önüne alındığında önemli bir güncelleme. Platformda çok sayıda değişiklik olsa da, güncellemenin öne çıkan özelliği birkaç iPad için Stage Manager çoklu görev arabirimi olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar