Skip to main content

Ad Code

Mac Aksesuarları, Üç AirPod Modeli, 2024’e Kadar USB-C’ye Geçecek

Avrupa Parlamentosu, iPhone üreticisini 2024 yılına kadar USB-C standardını benimsemeye zorlayarak Apple’ın ‘üst düzey’ vurguncu iş uygulamalarına son vermeye devam ederken, şirketin aynı yıl bazı ürünlerini bu bağlantı noktasına geçireceği söyleniyor. Son rapora göre, mevcut nesil AirPod’ların ve bazı Mac aksesuarlarının iki yıl içinde geçiş yapacağı söyleniyor.

İPhone 15’in Gelecekteki Aksesuarların da USB-C’ye Geçmesiyle AB’nin Yetkisini Yendiği Söyleniyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın son Power On haber bültenine göre Apple, yaygın olarak benimsenen USB-C bağlantı noktasını kullanmak için cihazlarında değişiklik yapmaya hazır. AB çok sayıda bölgeyi kapsadığından, geçiş yapmak veya cihazlarının satılmasının yasaklanması riskini almak Apple’ın çıkarına olacaktır.

Neyse ki, iPhone 15’in AB’nin zorunlu zaman sınırından önce USB-C’ye geçiş yapacağı söyleniyor. Bununla birlikte, yeni yasa, Apple cihazlarının 2024’ün sonundan önce USB-C’ye geçmesini gerektirdiğinden, gelecekteki düşük maliyetli bir iPhone SE’nin Lightning arayüzü ile piyasaya sürülebileceği ve hiçbir ülkede herhangi bir satış yasağına tabi olmayacağı anlamına geliyor.

Apple şu anda üç AirPods modeli satıyor; AirPods 3, AirPods Pro 2 ve AirPods Max. Gurman, Magic Trackpad ve Magic Keyboard ile birlikte bu kablosuz ses ürünlerinin bir sonraki yinelemelerinin 2024 yılına kadar USB-C’ye geçmesinin beklendiğini iddia ediyor.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Apple’ın uygun fiyatlı iPad 10’u piyasaya sürmesi bekleniyor ve bu, şirketin USB-C’ye yönelen ve en azından bu ürün kategorisi için geçişi tamamlayan son tableti olabilir.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Apple’ın bu bağlantı noktasına tamamen geçtiğini ve tescilli Lightning konektörü üzerindeki herhangi bir tutuştan vazgeçtiğini görüyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar