Skip to main content

Ad Code

M2 Pro, M2 Max Chip Seçeneklerine Sahip Yeni MacBook Pro Modelleri 2023’e Ertelendi

En son söylentilere göre, güncellenen MacBook Pro modellerinin 2023’e ertelenmesinden öngörülemeyen sonuçlar sorumludur. Apple’ın bu yıl bir lansmana devam etmemesi için birkaç nedenimiz olsa da, daha önce yeni modellerin piyasaya sürüldüğü bildirilmişti.

Apple’ın Tek Yarı İletken Ortağı TSMC’nin 3nm Üretimi Hızlandırmada Zorlukla Karşı Karşıya Gelmesi Mümkün

Kore blogu Naver’de yeux1122 hesabından yapılan bir makine çevirisi, en son söylenti ile ilgili olarak şunları belirtmektedir.

“İlgili satıcı kaynakları.

Bu yılın Kasım ayı sonunda yayınlanmasının beklendiği yönündeki söylentilerin aksine, en son kaynak bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini söylüyor.

Apple’ın yeni M2 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri piyasaya çıkmadan ertelendi.

Örneğin, ilgili parçalar ve tedarik zinciri çizelgeleri önümüzdeki yılın başlarına göre hareket etmeye başlıyor.

Bu nedenle Kasım ayı sonunda piyasaya sürülmek yerine önümüzdeki yılın Mart ayı civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.”

Kişi, yeni MacBook Pro modellerinin neden ertelendiğini açıklamadı, ancak bir önseziye sahip olabiliriz ve bu, Apple’ın baş çip tedarikçisi TSMC’ye kadar uzanabilir. Ek olarak, TSMC’nin muhtemelen güncellenmiş Mac Studio için M2 Ultra’yı ve Mac Pro için M2 Extreme’i sağladığı söylendi.

Aşağıdaki bilgiler teyit edilmemiş olsa da, tahminimiz TSMC’nin 3nm çip üretimini, siparişlerin gelecek yıla kadar yerine getirilemeyeceği noktaya kadar artırmakta zorlandığı yönünde.

İşin içinde başka faktörler de olabilir, ancak şimdilik, bu gecikmenin birincil nedeninin bu olduğuna inanıyoruz. En son söylenti, Apple’ın Finans Direktörü Luca Maestri’nin Apple’ın son kazanç çağrısı sırasında neden Mac serisinin bir düşüş göreceğini söylediğini de doğruluyor.

M2 Pro ve M2 Max hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sayfamızı incelediğinizden emin olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar