Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Plus Bu Yıl Sadece 10 Milyon Adet Satacak, Ancak Apple Hala Orijinal Gönderi Hedefine Bağlı Kalmayı Planlıyor

iPhone 14 Plus üretimini azaltmak için birkaç tedarik zinciri ortağına bildirimler gönderdiği bildirildiği için, iPhone’un ‘mini’ bir çeşidinin kaldırılması, bu yıl Apple’ın satışlarını iyileştirmek için çok az şey yaptı.

Teknoloji devi, yeni modeller için toplam sevkiyat hedefine 2022 yılında da ulaşmayı hedefliyor. 90 milyon adet.

Görünüşe göre Apple, Talep Tutarlı Kaldığından, iPhone 14 Plus Birimlerini ‘Pro’ Model Üretimiyle Değiştirmeyi Amaçlıyor

Beklenmedik bir şekilde durgun satışlar, Apple’ın tedarik zinciri ortaklarını ve kanal operatörlerini iPhone 14 Plus üretimini yüzde 40 oranında azaltmaya zorladı. Bu kaybı telafi etmek için Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus üretiminden uzaklaşırken daha çok “Pro” modellere odaklandığına inanılıyor.

DigiTimes’ta yayınlanan bir rapor, bu kayıpların iPhone 14 Plus’ın toplam satış rakamını revize ederek 2022 için 10 milyon adede indirdiğini belirtiyor.

Ancak Apple’ın sürdürmesi gereken bir hedefi olduğu göz önüne alındığında, bu rakam çok cazip görünmüyor. Neyse ki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in başarısı Apple’ı yeterince rahatlatıyor.

Temel modelin ABD’de 999$’a satılması ve 1.599$’a yükselmesiyle, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in daha fazla satışı, Apple’ın kar marjlarını ve ortalama satış fiyatını (ASP) artırma şansının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

iPhone 14 Plus’a gelince, birden fazla medya kuruluşu tarafından övgüyle karşılandı. Birkaç yükseltmeyi spor yapmak için, diğer faktörlerin insanların satın alma kararlarını etkilediği görülüyor.

Tipik olarak, daha büyük ekranlı akıllı telefonlar müşteriler tarafından imrenilir, ancak bu vesileyle, yükselen enflasyon dünya çapında milyonlarca sakinin tasarruflarını yiyip yeni bir iPhone’a geçmelerini engelledi.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in gösterişli yükseltme sayısını gördükten sonra, bu müşteriler, karşılığında daha fazla yükseltme aldıkları için muhtemelen daha premium sürümler için daha fazla harcama yönünde ilerliyorlar. Durumun düzelip düzelmediğini izlemeye devam edeceğiz ve iyileştiğinde okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar