Skip to main content

Ad Code

iOS 16.0.3 Büyük Hata Düzeltmeleri ve Performans İyileştirmeleriyle Yayınlandı

Bugün Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 16.0.3’ü genel kullanıma sunmayı uygun gördü. iOS 16 geçen ay duyuruldu ve ilk sürümler çok sayıda hata ve pil sorunu içeriyordu. iOS 16 çalıştıran iPhone’unuzla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, en son sürümü indirip yüklemenizi öneririz.

Apple, iOS 16.0.3’ü Tüm Uyumlu iPhone Modellerinde Herkese Açıkladı – Aşağıda Tam Değişiklik Günlüğüne Göz Atın

Daha önce de belirtildiği gibi, artık en son iOS 16.0.3 sürümünü iPhone’unuza indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Güncelleme, önemli hata düzeltmeleri, güvenlik geliştirmeleri ve çok sayıda ek değişiklik içeriyor.

En son derlemeyi yüklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasına gitmek ve Genel > Yazılım Güncelleme. En son yapıyı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Eğer aşina değilseniz, aşağıdaki tam değişiklik günlüğüne göz atın:

Bu güncelleme, aşağıdakiler dahil olmak üzere iPhone’unuz için hata düzeltmeleri ve önemli güvenlik güncellemeleri sağlar:

  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te gelen arama ve uygulama bildirimleri gecikebilir veya iletilmeyebilir.
  • iPhone 14 modellerinde CarPlay telefon görüşmeleri sırasında düşük mikrofon sesi oluşabilir.
  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te kamera yavaş başlayabilir veya modlar arasında geçiş yapabilir.
  • Hatalı biçimlendirilmiş bir e-posta aldıktan sonra posta başlatıldığında çöküyor.
  • Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriği hakkında bilgi için lütfen bu web sitesini ziyaret edin: https://support.apple.com/kb/HT201222
iOS 16.0.3 Büyük Hata Düzeltmeleri ve Performans İyileştirmeleriyle Yayınlandı
iOS 16.0.3 Büyük Hata Düzeltmeleri ve Performans İyileştirmeleriyle Yayınlandı

Değişiklik günlüğünde de görülebileceği gibi güncelleme, en yeni iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in performansına da odaklanıyor. CarPlay hatası, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te düşük ses seviyelerine neden oluyordu.

iOS 16.0.3 ayrıca, bazı kullanıcılar kamera uygulaması başlatıldıktan sonra yeniden çalışmaya başlamadan önce dört ila beş saniye gecikme bildirdiği için kamera sorunu için düzeltmeler içeriyor.

En son güncellemenin eski iPhone modellerinde ekran titremesini ve pil boşaltma sorunlarını düzeltip düzeltmediğinden emin değiliz. Daha fazla bilgi mevcut olduğu anda güncelleme hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız.  Şimdilik, geliştiricilerin en son sürümle uğraşmasını bekleyeceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar