Skip to main content

Ad Code

Google’ın Sosyal Medya Ekibi, Yeni Piksel Dizilimini Pazarlamak İçin Bir iPhone Kullanırken Yakalandı

Yeni Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu pazarlama girişimi, Google’ın Twitter’daki sosyal medya ekibi bir iPhone kullanarak en son amiral gemilerini pazarlarken yakalandığında sefil bir şekilde geri tepti.

En Yeni Piksel Serisi Hakkında Yayın Yaparken Resmi Google Piksel Sapından ‘iPhone için Twitter’ Metni Göründü

Ian Zelbo adlı bir 3D sanatçısı, son derece ayrıntılı iPhone ve iPad görüntüleri yayınlamak için Twitter alanında iyi bilinir. Hesabı üzerinden bir görüntü paylaştıktan sonra, bir iPhone kullanırken Google’ın Pixel sosyal medyasını en yeni akıllı telefonlar hakkında çılgına çevirdiği için Twitter polisinin bir parçası olabilir. Bir iPhone’dan her tweet attığınızda, mikro blog sosyal ağında bir şeyler paylaşmak için Apple’ın mobil cihazlarından birini kullandığınızı belirten “iPhone için Twitter” metninin göründüğünü unutmayın.

Doğal olarak, diğerleri Google’ın hatasını anladı ve sorumlu sosyal medya ekibini tutuklamaya karar verdi. Tweet bariz nedenlerle kaldırıldı, ancak Pixel ekibi spot ışığı Apple’dan çalmaya çalışmadan önce değil. Tim Cook, 18 Ekim’de bu Twitter hesabından M2 iPad Pro lansmanını yaptığında, Google Pixel bu tweet’e 20 Ekim’de en son Pixel modellerini ve NBA’yi tanıtarak yanıt verdi. Ancak bu sefer sosyal medya ekibi dikkatli davranarak iPhone kullanmak yerine Twitter’ın web uygulamasından paylaşım yaptı.

Söylemeye gerek yok, bu hamle olumsuz bir tepkiyle karşılandı, dizideki bazı kişiler Google’ın ekibinin daha önce yaptıklarını unutmadı. Bu tür hatalar, özellikle zaman zaman gönderiler yayınlamanız gerektiğinde ortaya çıkabilir.

Eylemleriniz sonucunda hangi sonuçların gerçekleşebileceğini sık sık unutuyorsunuz ve Pixel sosyal medya ekibi bunu zor yoldan öğrendi. Geçen yıl Ocak ayında, Samsung reklam yaparken yakalandı. Bir iPhone kullanarak yaklaşan Galaxy Unpacked etkinliği, ancak şirketin bu hatayı yaptığı ilk sefer değildi.

2018’deki Galaxy Note 9 ekranı, Samsung’un sosyal medya ekibi bir tweet atmak için iPhone kullanarak MKBHD tarafından yakalandığından, kötü bir şekilde yapıldı.

Tüm bu olaylardan çıkarılacak en büyük ders, kendinizinkini tanıtırken bir rakibin ürününü kullanmamaktır. Umarım, Google’ın Pixel sosyal medyası bir dahaki sefere tweet yayınlamadan önce iki kez kontrol eder.

Haber kaynağı: Ian Zelbo

Yorum Gönder

0 Yorumlar