Skip to main content

Ad Code

Google, 2023’te Piksel Satışlarını İkiye Katlamayı dört gözle bekliyor

Daha dün nasıl olduğunu konuştuk Google’ın Samsung’un bir yılda yaptığı kadar Pixel telefon satması için 60 yıla ihtiyacı olacak. Bu, Pixel 6’nın şimdiye kadarki en hızlı satan Pixel telefonu olmasına rağmen, şimdi Google, piyasaya sürülmesine sadece saatler kala yaklaşan Pixel 7 serisiyle yeni kilometre taşları belirlemiş gibi görünüyor.

Google sekiz milyondan fazla Pixel 7 serisi telefonun üretilmesini istedi Bu, geçen yıl gördüğümüz rakamlardan çok büyük bir sıçrama gibi görünmüyor, ancak Pixel 6 telefonlara göre istikrarlı bir artışı temsil ediyor.

Google, Yaklaşan Pixel 7 Serisi ile Satış Açısından Her zamankinden Daha Yüksek Hedefliyor

Google’ın, tedarikçilerden geçen yıl yedi milyondan fazla Pixel 6 serisi telefon üretmelerini istediği bildirildi. Durum ne olursa olsun, Pixel 7 serisi üretim rakamları, genel olarak 2020 gönderilerine bakıldığında, özellikle de Google’ın o zamanlar IDC’ye göre yalnızca 3,7 milyon birim sevk ettiği gerçeğine baktığınızda büyük bir sıçrama olacaktır.

Daha da ileri giderek Google, birkaç tedarikçiye 2023’te akıllı telefon satışlarını 2022’ye kıyasla iki katına çıkarmayı dört gözle beklediğini söyledi. Bunun nedeni, Google’ın yeni bir bütçe Pixel telefon için dört milyon adetlik bir lansman siparişi hazırlaması. 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek. Pixel 7a mı yoksa başka bir şey mi olacağı belli değil.

Google’ın planlarının kesinlikle iddialı olduğunu söylemek güvenli, ancak bekleyip nasıl sonuçlanacağını görmemiz gerekecek çünkü Android pazarına girmek eskisinden çok daha zor hale geldi, özellikle Samsung’un neredeyse her bütçeye uygun telefon yapmasıyla. Ve güçlü yazılım ve donanım desteği sağlıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar