Skip to main content

Ad Code

Çim Biçme Testi, Apple Watch Ultra’nın GPS Özelliklerini Ortaya Çıkardı

Apple, yeni iPhone 14 serisi ile birlikte düzenlediği “Far Out” etkinliğinde yeni Apple Watch Ultra’yı duyurdu.

Giyilebilir cihaz, profesyonel sporcular ve maceracılar için bir tekne dolusu özellik barındırıyor.

Geçmişte çeşitli testler görmüş olsak da, bir Reddit kullanıcısı Apple Watch Ultra’nın GPS özelliklerini test etmek için bir deney yaptı.

Bir Kullanıcının Çimlerini Biçerek Apple Watch Ultra’nın GPS’ini Test Etmesini İzleyin

Bilmiyorsanız, Apple Watch Ultra, gelişmiş doğruluk ve antrenman rotaları, mesafe ve tempo takibi için hassas çift frekanslı GPS ile gelen ilk sürümdür.

Apple, Ultra’daki GPS yetenekleri hakkında çok övündü ve Reddit kullanıcı banliyö vead1999, çim biçme yoluyla bir test yapmaya devam etti.

Üst düzey Apple Watch, daha az güce açken hassas konum için L1 GPS’in özelliklerini L5 GPS ile birleştirir. Günlerce süren yürüyüşlere çıkmayı seven biriyseniz, Apple Watch Ultra tüm keşif gezisine dayanmak için en iyi seçeneğiniz olabilir.

Bununla birlikte, yeni GPS teknolojisi, ağaçların olduğu kalabalık alanlarda yapılan egzersizler için de faydalıdır.

“Birkaç kapıyı kapatmamı bile sağlar ve sağdaki görüntüye kıyasla yaklaşık 1.4 mil fazla mesafe gösterir. Apple Watch Ultra yaptığım her karmaşık satırı gösteriyor.”

Yeni bilimsel olmayan GPS karşılaştırmasında, Apple Watch Ultra’nın yeni L5 GPS takibi sayesinde eski modellerden ne kadar üstün olduğu görülebiliyor. Kullanıcı, Apple Watch Series 4’teki GPS’i Ultra ile karşılaştırdı ve sonuçlar şaşırtıcı. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki çim biçme parkuruna göz atabilirsiniz.

Çim Biçme Testi, Apple Watch Ultra'nın GPS Özelliklerini Ortaya Çıkardı
Çim Biçme Testi, Apple Watch Ultra’nın GPS Özelliklerini Ortaya Çıkardı

Ultra’daki GPS özelliklerinin diğer giyilebilir cihazlardan çok daha üstün olduğuna ve vahşi doğada rotaları belirlemek ve hesaplamak için verimli bir şekilde kullanılabileceğine şüphe yok. Bununla birlikte, bir Apple Watch Ultra’ya sahip olmak size 799 dolara mal olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar