Skip to main content

Ad Code

Çeşitli iPad Modellerinin Avrupa Ülkelerinde Pahalanması Müşterileri Zorladı

Bölgeye bağlı olarak, Avrupalı ​​müşteriler Apple’ın en yeni ve eski nesil iPad modellerini satın almak için daha fazla ödemeye başlayacak. Bu fiyat artışlarının olmasının çeşitli nedenleri var ve bunların hiçbiri potansiyel alıcıların hayatını kolaylaştırmadı.

Bu Artıştan Güçlü Bir Dolar Sorumlu Olabilir, iPad mini 6 Fiyatı Yüzde 21 Çıktı

Apple’ın kronolojik olarak iPad 10 olarak adlandırılan en son düşük maliyetli iPad’i ABD’de 449 dolara piyasaya sürüldü, ancak Avrupalı ​​alıcılar için bu farklı bir hikaye.

Aynı tabletin İngiltere’deki temel model için 499 £’a mal olduğunu, diğer Avrupa ülkelerinde ise yaşadığınız yere bağlı olarak fiyatlandırmanın 579 € veya 589 €’dan başladığını bildiriyor.

En yeni modelin hala bütçe dostu tüketicileri hedeflediği göz önüne alındığında, insanların onu satın alma konusunda tereddüt etmeye başladığı birinci sınıf bir fiyat aralığında fiyatlandırılmamalıdır.

Ne yazık ki, artan harcamalar Birleşik Krallık ve Avrupa’da ikamet edenlerin satın alma gücünü aşındırdı ve iPad fiyatlarının artmasıyla durum her iki şekilde de olumlu görünmüyor.

Fiyat artışı gören tek model iPad 10 değildi. İngiltere’de 64 GB dahili depolamaya sahip iPad mini 6 temel modelinin, günün erken saatlerinde 479 £ ‘dan şimdi sizi 569 £ geri getireceğini bildiriyor.

256GB modelin maliyeti 619 £ ‘dan 749 £’ a yükseldi. Karşılaştırmaya bakıldığında, temel modelin fiyatı yüzde 18 artarken, daha yüksek depolama yapılandırması artık yüzde 21 daha pahalı.

İtalya’da 64GB ve 256GB ‌iPad mini‌ 6 modelleri sırasıyla 659€ ve 859€’ya mal oluyor. Daha önce, aynı sürümlerin fiyatı 559 € ve 729 € idi. Eğer matematiği yaparsanız, bu yüzde 18’lik bir artış.

Bu fiyat artışlarından çıkarılan bir sonuç, doların ivme kazandığı, sterlin ve euro karşısında yükseldiğidir. Bu, üç para birimi arasında bir eşitsizlik yarattığından, Apple, kar marjlarını dolar cinsinden korumak için diğer bölgelerdeki müşterilerden kesinlikle daha yüksek bir fiyat talep edecek ve bu da bazı iPad modellerinin neden daha pahalı hale geldiğini açıklıyor. İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri de KDV tahsil ettiğinden, bu maliyetler hesaba katılarak toplamın daha yüksek görünmesine neden oluyor.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar