Skip to main content

Ad Code

Apple Silicon Mac Pro, Kusursuz 152 Çekirdekli GPU Seçeneğiyle Sunulabilir, En Güçlü SoC M2 Extreme olarak adlandırılabilir

En son rapora göre, güçlü Apple Silikon seçeneklerine sahip bir Mac Pro ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Yeni iş istasyonunda birkaç çip seçeneği bulunsa da, yakında okuyacağınız gibi, en üst düzey yapılandırma, diğer yükseltmelerle birlikte 152 çekirdekli GPU’ya kadar sunulabilir.

Mac Pro, Yaklaşan İş İstasyonunu M2 Max’ten Dört Kat Daha Güçlü Yapabilecek Yonga Seçeneklerine Sahiptir

Çok sayıda GPU çekirdeğinin yanı sıra, Bloomberg’den Mark Gurman bu ücretsiz ‘Power On’ bülteninde, en üst düzey çip yapılandırmasının 48 çekirdekli bir CPU’yu da içerebileceğini belirtiyor. Gurman, performans ve güç verimliliği için kaç çekirdeğe atanacağına dair bir döküm vermedi, ancak Mac Pro’nun sabit bir ürün olarak tasarlanacağı göz önüne alındığında, CPU çekirdeklerinin çoğunluğu muhtemelen performans kategorisine yerleştirilecek.

Muhabir ayrıca daha az güçlü bir 24 çekirdekli CPU ve 76 çekirdekli GPU seçeneğinin müşterilere sunulacağına inanıyor ancak fiyatlandırma hakkında yorum yapmadı.

“Mac Pro’ya. Bu yeni üst düzey makine, M2 Max’ten en az iki veya dört kat daha güçlü çip seçenekleri içerecek. Bu çiplere M2 Ultra ve M2 Extreme diyelim. Benim inancım, Mac Pro’nun 256 gigabayta kadar bellekle birlikte 24 ve 48 CPU çekirdeği ve 76 ve 152 grafik çekirdeği seçenekleriyle sunulacağı.”

256 GB’a kadar birleşik RAM ve saçma sayıda CPU ve GPU çekirdeği ile, yakında çıkacak olan Mac Pro, hesaba katılması gereken bir güç olacak, ancak büyük olasılıkla, performansın her bir parçasını sıkıştırmak isteyen küçük bir müşteri yüzdesi tarafından satın alınacak. yaklaşan makine. Gurman, iş istasyonuna güç sağlayan SoC’nin gerçek adını doğrulamadı, ancak en güçlü olanın M2 Extreme, daha az güçlü olanın ise M2 Ultra olabileceğini tahmin ediyor.

Tıpkı Apple’ın yaptığı gibi M1 Ultra iki M1 Max yonga setini birleştirmek için UltraFusion adlı bir işlem kullanılarak geliştirildi, daha önce sızdırılmış kanıt Apple’ın M2 Extreme’i oluşturmak için iki M2 Ultra yonga setini birleştirmek için aynı işlemi kullanabileceğini açıkladı.

Ne yazık ki, bu özel silikonların üretim süreci Gurman tarafından detaylandırılmadı ve TSMC’nin 3nm sürecinin ertelendiği göz önüne alındığında, tahminimiz en azından 4nm üretim sürecinin kullanıldığını görmemiz gerektiğidir.

Mac Pro veya M2 Extreme ile ilgili diğer bilgiler, okuyuculara zamanında sağlanacaktır, bu nedenle daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar