Skip to main content

Ad Code

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra’yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre, teknoloji bu bitişi daha sonra daha fazla ürün hattına ve bunu da çoklu renk seçeneklerine getirmeyi amaçlıyor.

Titanyum Alaşımının Alüminyum ve Cama Göre Çeşitli Avantajları Vardır, Bu nedenle Apple’ın Gelecekte Bu Malzemeye Geçme Arzusu

Patent 4 Ekim 2022’de yayınlandı ve aşağıdaki açıklamayı sağlıyor.

ABD Patent Ofisi, Apple’a “Eloksallı bir tabakaya sahip titanyum kısım” başlıklı 11459668 B2 Patentini verdi. Apple’ın verdiği patent, dokulu bir yüzey ve nominal bir yüzey oluşturan bir titanyum alt tabaka içerebilen taşınabilir bir elektronik cihaz için bir muhafazayı kapsar.

Apple’ın çok sayıda ürüne titanyum alaşımı getirdiği birçok kez bildirildi. Bir kere, şirketin yıllardır kullandığı alüminyum birçok avantaj sağlıyor. Her şeyden önce titanyum alaşımı, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler gibi gelecekteki ürünlerin çizilmeye karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacak. Ek olarak, dayanıklılıkları artacak ve cihazları diğerlerine göre daha az bükülmeye eğilimli hale getirecektir.

Ne yazık ki, maliyetinin yanı sıra, Apple’ın şu anda bu materyali kullanmaktan kaçınmasının bir başka nedeni de, aşındırılmasının zor olması ve kalıcı bir iz bırakabilmesidir.

Cupertino devi, her ürün hattında daha parlak bir yüzey elde etmek için kumlama, dağlama ve kimyasalların kullanımını içeren bir yöntem araştırıyor ve geliştiriyor, bu da onları estetik açıdan müşteriler için çekici hale getiriyor.

Ayrıca, gelecekteki Apple ürünlerini yağlı parmak izlerine karşı daha az duyarlı hale getirecek ince oksit yüzey kaplamalarının kullanımı konusunda devam eden araştırmalar var.

Kısacası, gelecekte tanıtılan çeşitli Apple ürünlerinin ticari birimlerini görmemiz biraz zaman alabilir. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in titanyum alaşımlı yüzeylerinin prototiplenmesi de mümkündür, ancak Apple, artan maliyetler ve diğer faktörler nedeniyle bu yıl alüminyum ve camda kaldı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar