Skip to main content

Ad Code

Apple, macOS Ventura, watchOS 9.1 ve tvOS 16.1’in RC Yapılarını Geliştiricilere Sunuyor

Apple, test amacıyla geliştiricilere macOS 13 Ventura, watchOS 9.1 ve tvOS 16.1’in RC yapılarını yayınladı. Bir geliştiriciyseniz, uyumlu cihazlarınızdaki en son güncellemeleri Apple Developer Center’dan indirebilirsiniz.

Apple Seeds macOS 13 Ventura, watchOS 9.1 ve tvOS 16.1 RC Gelecek Hafta Yayınlanmadan Önce Geliştiricilere Hazırlanıyor

Daha önce de belirtildiği gibi Apple, macOS 13 Ventura’nın RC yapılarını önümüzdeki hafta genel kullanıma sunmadan önce geliştiricilere yayınladı. Kayıtlı bir geliştiriciyseniz, uyumlu Mac’inize en son derlemeyi şu adresten indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Uygun yapılandırma profilini kurduğunuzdan emin olun. Bunu yaptığınızda güncelleme, Sistem Tercihleri’ndeki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla erişilebilir olacaktır.

macOS Ventura, masaya getirdiği özelliklerin sayısı göz önüne alındığında büyük bir güncellemedir. Uygulamaların geri kalanı düzgün bir şekilde solda istiflenirken, kullanıcının bir göreve odaklanmasını sağlar. macOS 13 Ventura ayrıca Continuity Camera, Center Stage, Desk View ve Studio Light gibi özellikler de ekler. Mail uygulamasında ve Safari’de çok sayıda başka güncelleme var.

Apple, macOS Ventura, watchOS 9.1 ve tvOS 16.1'in RC Yapılarını Geliştiricilere Sunuyor
Apple, macOS Ventura, watchOS 9.1 ve tvOS 16.1’in RC Yapılarını Geliştiricilere Sunuyor

Apple ayrıca test amacıyla geliştiricilere watchOS 9.1 için RC yapısını yayınladı. Bir geliştiriciyseniz, en son güncellemeyi Apple Developer Center’dan indirebilirsiniz. Geliştirici Merkezinden uygun yapılandırma profilini yüklediğinizden emin olun, Bunu yaptıktan sonra, iPhone’unuzdaki özel Apple Watch uygulamasına gidin ve Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin ve ekrandaki talimatları izleyin. Eğer aşina değilseniz, aşağıdaki watchOS 9.1 RC derlemesi için sürüm notlarına göz atın.

Bu güncelleme, sizin için iyileştirmeler içerir.

  • Apple Watch Series 8, Apple Watch SE (2. nesil) ve Apple Watch Ultra’da kalp atış hızı ve GPS ölçümlerinin sıklığını azaltma özelliğiyle Açık Havada Yürüyüş, Koşu ve Yürüyüş Antrenmanları sırasında uzatılan pil ömrü
  • Apple Watch şarjda değilken Wi-Fi veya hücresel bağlantı kullanılarak müzik indirilebilir
  • Yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter, çok çeşitli akıllı ev aksesuarlarının ekosistemler arasında birlikte çalışmasını sağlayarak destekleniyor

Bu güncelleme ayrıca Apple Watch’ınız için hata düzeltmeleri içerir

Son olarak, Apple ayrıca tvOS 16.1 için RC yapısını test amacıyla geliştiricilere gönderdi. En son güncellemeyi uyumlu Apple TV modellerinize Xcode aracılığıyla yükleyebilirsiniz. tvOS 16.1, gelişmiş kullanıcı deneyimi için temel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içerir. tvOS 16, geliştirilmiş çok kullanıcılı akşam yemeği, AirPods ile Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses ve gelişmiş Erişilebilirlik özellikleri sunar.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Şirket de yayınladı iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 Uyumlu iPhone ve iPad modelleri için RC yapıları. Uyumlu cihazlarınıza en yeni macOS 13 Ventura, watchOS 9.1 veya tvOS 16.1 RC yapılarını indirip kurmak ister misiniz?

Yorum Gönder

0 Yorumlar