Skip to main content

Ad Code

Apple, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 RC’yi Yayınladı

Apple, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1’in RC yapılarını gelecek haftaki genel sürümden önce geliştiricilere yayınlamayı uygun gördü. En yeni RC yapıları, şirketin en yeni M2 iPad Pro’yu ve yeniden tasarlanan iPad 10’u duyurmayı uygun gördükten hemen sonra gelir. Bir geliştiriciyseniz, en son sürüm adayı yapılarını hemen şimdi uyumlu cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Apple, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1’in RC Yapılarını Genel Lansman Öncesinde Geliştiricilere Yayınlamaya Uygun Görüyor

Bir geliştiriciyseniz, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1’in RC yapılarını iPhone ve iPad’inize şuradan indirebilir ve yükleyebilirsiniz: Apple Geliştirici Merkezi. Doğru yapılandırma profilini kurduğunuzdan emin olun ve bunu yaptığınızda güncelleme cihazınızda kablosuz olarak kullanılabilir olacaktır.

iOS 16.1, Canlı Etkinlikler, Amerika Birleşik Devletleri’nde Temiz Enerji Şarjı desteği, akıllı cihazlar arasında birlikte çalışabilirlik için Matter desteği ve çok daha fazlası gibi bir tekne dolusu yeni ekleme ekler. Öte yandan iPadOS 16.1 de masaya getireceği özellik sayısı düşünüldüğünde büyük bir güncelleme.

Apple, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 RC'yi Yayınladı
Apple, iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 RC’yi Yayınladı

iPadOS 16.1, yeni bir Stage Manager özelliğine sahiptir: Stage Manager, eldeki görev ortadayken uygulamaların düzgün bir şekilde solda istiflenmesini sağlayan yeni bir çoklu görev arabirimidir.

Temiz bir arayüzle uygulamalar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. iPadOS 16.1, Sahne Alanı Yöneticisi için destek ekleyecek eski iPad Pro modelleri ilave olarak. Beta, Stage Manager’ın harici görüntüleme işlevini şimdilik kaldırmıştır, ancak daha sonra kullanıma sunulacaktır.

Hepsi bu kadar arkadaşlar, Geliştiricilerin en son sürümlerle uğraşmaları biter bitmez iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar