Skip to main content

Ad Code

Apple Bu Yılın Geri Kalanında Yeni Bir Mac Lansmanı Planlamıyor

Yeni bir rapor, Apple’ın 2022’nin geri kalanı için yeni Mac modellerini piyasaya sürme planından vazgeçtiğinden bahsediyor. Bu güncelleme, bu yıl içinde duyurulması planlanan güncellenmiş MacBook Pro serisinin yeni Mac modellerini piyasaya sürdüğüne dair bir söylentiden sadece birkaç dakika sonra geliyor.

Güncellenmiş MacBook Pro Ailesine Ek Olarak, Apple’ın Bir Mac Mini Planladığı Söylendi ve Mac Pro Lansmanı

Bloomberg’den Mark Gurman bile yeni Mac’lerin gelecek yıla kadar piyasaya çıkmayacağını düşünüyor. ‘Power On’ bülteninin ücretsiz sürümünde aşağıdakileri belirtiyor.

“Yeni Mac’ler gelecek yıla kadar çıkmayacak olsa da, şirketin hala bazı yazılımları var. Geçen hafta beta testine başlayan iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemeleri, Aralık ayının ortalarında piyasaya sürülmeli.”

Gurman ayrıca Mac Pro’nun Apple’ın lansman zaman çizelgesinin arkasında olduğunu söylüyor. Şirket, bir dizi taşınabilir Mac için M1’i duyurduğunda, Apple Silikona geçişin iki yıl içinde tamamlanacağını söyledi, ancak bu olmadı.

“Ancak ilk Apple Silicon Mac Pro, açıkça şirketin kendi belirlediği zaman çizelgesinin arkasında çalışıyor. 2020’de yerli çiplere geçişi duyurduğunda Apple, hareketin yaklaşık iki yıl süreceğini söyledi. Önümüzdeki yıl çıkacak olan yenilenen Mac Pro, bu programı kesinlikle kaçıracak.”

M2 Pro ve M2 Max dahil olmak üzere yeni nesil özel çiplerin, Apple’ın görünüşe göre Apple’dan bu yana TSMC’nin 3nm sürecinde seri üretileceğini daha önce bildirmiştik.

Ne yazık ki, kaliteli gofretleri hızlı bir şekilde art arda üretmek kolay bir iş değil, bu da Apple’ın müşteriler için birkaç milyon birim seri üretmeye yetecek kadar tedarik olmadığı anlamına geliyor.

Umarım, arzın 2023’ün ilk çeyreğinde iyileşmesi bekleniyor ve bu çipleri ve güçlü Mac’leri çalışırken göreceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar