Skip to main content

Ad Code

Analist, Apple’ın İlk Katlanır iPhone’unun Bir Mamut 2,500 Dolara Mal Olabileceğini Söyledi, Samsung’un Galaxy Fold’undan Çok Daha Fazla

Apple’ın iPhone ile sürekli başarısı göz önüne alındığında, şirketin bu galibiyet serisini nihayet trendi yakalamadan ve katlanabilir bir sürüm başlatmadan önce sürdürmesi muhtemeldir.

Ancak bir analist, diğer iPhone’ların satışlarını baltalamadan bu lansmanda vurgun yapmak için bu modelin yaklaşık 2.500 dolara mal olması gerektiğini tahmin ediyor.

Samsung’un ilk katlanabilir amiral gemisi Galaxy Fold’un bu kadar pahalı olmadığını ve fiyatının 1.980 dolar olduğunu unutmayın.

Apple’ın ilk katlanabilir iPhone’unu 2025’ten önce piyasaya sürmesi beklenmiyor

CCS Insight’ın araştırma başkanı Ben Wood, CNBC’ye verdiği bir röportajda, iPhone’un katlanmasının Apple için riskli bir hamle olacağını söyledi. Araştırma ve geliştirmeye yalnızca milyarlarca dolar harcanmakla kalmayacak, aynı zamanda katlanamayan iPhone’ların satış çıktısını riske atmayacak bir düzeyde fiyatlandırılması gerekecek.

“Katlanan bir iPhone, Apple için çok yüksek risk teşkil edecek. İlk olarak, mevcut iPhone’ları yamyamlaştırmamak için inanılmaz derecede pahalı olması gerekir.”

Şu anda, Apple’ın en pahalı ahizesi, en büyük depolama varyantı olan ve 1.599 $ fiyatla iPhone 14 Pro Max’tir. Wood, katlanabilir iPhone’un herhangi bir donanım veya teknik sorun geliştirmesi durumunda, Apple’ın bu mevcut pazardaki hakim konumu nedeniyle eleştirmenler için bir “beslenme çılgınlığı” olacağına inanıyor. Analist ayrıca, teknoloji devinin yavaş yavaş popülerlik kazandıkları için sonunda katlanabilir cihazlara yönelmek zorunda kalacağını söylüyor.

Apple’ın katlanır bir iPhone’u piyasaya sürmesinin bu kadar uzun sürmesinin bir nedeni, şirketin bildirildiğine göre karlılığa öncelik vermek. Bununla birlikte, başka bir analist olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu form faktörünü pazara sunduğunda kazanan olacağına ve bunu başaracağına inanıyor.

20 milyon adede kadar sevkiyat tek bir yılda. Kuo, bu başarıdan Apple’ın birden fazla ürün hattını entegre etmeye yardımcı olan güçlü yazılım ekosisteminin sorumlu olacağını ve rekabeti geride bırakacağını düşünüyor.

Ne yazık ki, bir önceki raporun Apple’ın 2025 yılına kadar katlanabilir telefon pazarına girme olasılığının düşük olduğunu söylediği gibi, lansmana hala birkaç yıl olabilir. Büyük açılış için parmaklarımızı çapraz tutacağız, ancak bunun için nefesimizi tutmayacağız

Haber kaynağı: CNBC

Yorum Gönder

0 Yorumlar