Skip to main content

Ad Code

Samsung, Apple’ın Acil Durum SOS’unu Uydu Benzeri Özellik aracılığıyla Galaxy Akıllı Telefonlarına Getirmek İçin Sıradaki Sırada Olacağı Söylentileri

Apple’dan sonra Samsung, Galaxy akıllı telefon serisine uydu üzerinden Acil SOS özelliği sunmak için sıradaki olabilir. Şu an için Koreli dev, uydu bağlantısını yüksek kaliteli telefon ailesiyle sınırlı tutacak gibi görünüyor.

Samsung’un Geleceğin Galaxy Akıllı Telefonlarına Yörünge Bağlantısı Getirmek İçin Ortaklık Yapmayı Hedeflediği Uydu Şirketinden Haber Yok

Apple’dan önce Huawei, akıllı telefonlarına uydu bağlantısını tanıttı, ancak bu özellik Çin ile sınırlı. Teknik olarak Samsung, bu bağlantı biçimini müşterilere sunan üçüncü akıllı telefon satıcısı olacak. Ne yazık ki Ricciolo, tweetinde bu seçeneği hangi Galaxy modelinin alacağını belirtmedi ve adının ne olacağından da bahsetmedi.

Yeni başlayanlar için, şirket Apple’ın kendi adlandırma şemasından biraz farklılaşmak isteyeceğinden, Samsung’un uydu aracılığıyla Acil Durum SOS adını vereceğini düşünmüyoruz.

İkincisi, özellik gerçekten çalışıyorsa, yalnızca Galaxy S23 serisi için piyasaya sürülebilir ve tıpkı Apple’ın uydu üzerinden Acil Durum SOS’u gibi, ‘kıllı’ olduğunuzda acil servislere mesaj gönderme gibi temel işlevleri sunabilir.

Tweet, Samsung’un bunu nasıl başaracağından bahsetmiyor. Bir akıllı telefonun uyduya erişimini sağlamak için uyumlu bir modeme sahip olması gerekir. Snapdragon X65 uyumluluğu sağlar ve bu tüm iPhone 14 serisi içindir.

Samsung’un Galaxy S23 serisini piyasaya süreceği bildirildiği için Yalnızca Snapdragon 8 Gen 2 tüm modeller Qualcomm’un en son teknolojisine sahip olabilir.

Bütün bunlar halledilmiş olsa bile, henüz odadaki file hitap etmedik; uydu fırlatır. Apple’ın, mevcut ve gelecekteki ağ kapasitesinin yüzde 85’ini iPhone 14 modellerini ve muhtemelen gelecekte uydu bağlantısını destekleyen iPhone’ları desteklemek için tahsis edecek olan Globalstar ile ortaklık yapması gibi, Samsung’un bunu mümkün kılmak için kiminle güçlerini birleştireceği doğrulanmadı. Okuyucularımıza söyleyebileceğimiz tek şey, şimdilik bu bilgiyi bir tutam tuzla ele almak ve daha fazla güncelleme ile geri döneceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar