Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Titiz Teardown’da Kamera Karşılaştırması, Ana Sensörler Arasındaki Büyük Boyut Farkını Gösteriyor

Birçok nesil boyunca sürekli olarak 12 MP sensör kullandıktan sonra, Apple nihayet iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i bariz sebeplerden dolayı daha büyük olan 48 MP’lik bir üniteyle yükseltti.

Bu fark, iPhone 13 Pro kamerasının doğrudan halefine karşı yerleştirildiğinde ne kadar küçük olduğunu gösteren en son sökme karşılaştırmasında görülebilir.

Kamera Sensörlerindeki Olağanüstü Farklılık Ayrıca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in Neden Arkada Daha Büyük Tümsekler Gerektiğini Gösteriyor

iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max’in içine girmek hassas bir işlemdir, bu nedenle bir şerit kablo kullanılarak mantık kartına bağlanan ve herhangi bir uyarı vermeden kapanabilen kamera modülünü çıkarırken nasıl hissettiğini hayal edin.

Sökmenin ötesine geçen Twitter’daki video, birincil sensörün neye benzediğini izleyiciye göstermek için birincil 48MP kameranın metal muhafazasını sökmek için bir havya kullanan kişiyi gösteriyor.

Videoyu izleyerek, sökme işlemini gerçekleştiren kişinin bunu birden çok kez yapmış olacağı varsayılabilir, çünkü ilk kez bir sökme işlemi gerçekleştiren biri iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max kamerasına ulaşmakta sorun yaşayacaktır.

Sonunda sensörü çıkardıktan sonra, iPhone 13 Pro kamera ile karşılaştırılıyor ve boyut farkı gece ve gündüz. Daha geniş yüzey alanı, daha fazla ışığın geçmesine izin vererek daha fazla ayrıntı yakalarken, tüm bunlar daha az film greni ile sonuçlanır.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kameraların daha geniş sensör alanı, düşük ışıkta çekim yaparken de yardımcı olmalıdır.

İki birimin boyut farklılıklarını karşılaştıran kişi herhangi bir ölçüm sağlamadı, ancak bu açıdan 48MP kameranın geçen yılki modelde bulunan sensörden yaklaşık yüzde 60 daha büyük olduğunu varsayabiliriz.

Bu fark aynı zamanda Apple’ın daha büyük kamera darbeleri eklemekten başka çok az seçeneği olacağı anlamına geliyor ve muhtemelen önümüzdeki yıl iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max çıktığında aynı değişikliği göreceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar