Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro Modelleri, Yükseltilmiş 48 MP Kameraya Rağmen Daha Yavaş USB 2.0 Hızlarına Sahiptir

Apple geçtiğimiz günlerde en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini dünyaya tanıttı. Amiral gemisi cihazlar, onu değerli bir yükseltme yapan bir tekne dolusu çan ve ıslık özelliğine sahiptir.

Çoğu özellik yepyeni olsa da, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max hala USB 2.0 hızlarıyla sınırlıdır. Yeni ‘Pro’ modeller, yeni 48MP kamerayla ProRAW fotoğrafları çekebildiğinden, daha düşük veri aktarım hızları bazı kullanıcılar için çok külfetli olacaktır. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

En Yeni iPhone 14 Pro Modelleri Daha Yüksek Çözünürlüklü 48MP Kameraya Sahiptir, Ancak USB 2.0 Hızlarında Sıkışmıştır

Apple, 48 MP ProRAW fotoğrafların her biri 75 MP’ye kadar yer kaplayabilir veya daha da büyüyebilir. ProRAW fotoğrafları, editörlere standart formatlara kıyasla manevra kabiliyetine sahip veriler açısından daha fazla seçenek sunar.

Büyük görüntü boyutuna rağmen, iPhone 14 Pro modellerindeki Lightning konektörünün USB 2.0 hızlarıyla sınırlı olduğu artık doğrulandı. Bu, USB 2.0’ın 480 Mbps’ye kadar veri aktarabileceği anlamına gelir.

Kamera bölümündeki büyük güncellemelere rağmen iPhone 14 Pro, USB 3.0 hızlarını masaya getiremedi. iPad Pro, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, şaşırtıcı bir 5 Gbps hızında veri aktarabilen USB 3.0 hızlarını sarstı. Ne yazık ki şirket, yıllar süren yükseltmelerden sonra bile bu özelliği iPhone’a getirmemeyi uygun gördü.

iPhone 14 Pro Modelleri, Yükseltilmiş 48 MP Kameraya Rağmen Daha Yavaş USB 2.0 Hızlarına Sahiptir
iPhone 14 Pro Modelleri, Yükseltilmiş 48 MP Kameraya Rağmen Daha Yavaş USB 2.0 Hızlarına Sahiptir

Bilmiyorsanız, iPhone 14 Pro modellerindeki USB 2.0’ın Mac’inize veya başka herhangi bir uyumlu cihaza veri aktarması daha uzun sürer.

Apple’ın çözümü, ProRAW dosyalarına Mac’inizde tam çözünürlükte erişmek için Mac’inizde iCloud Fotoğrafları’nı kullanmaktır.

Ayrıca, iPhone’unuzdaki fotoğrafları iPad veya Mac’inize aktarmak için AirDrop’u da kullanabilirsiniz. Memnuniyetle, Apple’ın gelecek yılki iPhone 15 modellerinde USB 3.0 kullanacağı söylentileri var.

Ayrıca, daha yüksek veri aktarım hızları, Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktası ile birleştirilecektir. Sonuçta bu, Thunderbolt 3 desteğiyle hızları 10 Gbps veya 40 Gbps’ye çıkarabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar