Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro Max Pil, Yeni Testte iPhone 13 Pro Max ile Karşılaştırıldı

Apple kısa süre önce iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini neredeyse tüm departmanlarda büyük iyileştirmelerle piyasaya sürdü. Standart modeller aynı tasarıma sahipken, iPhone 14 Pro daha büyük bir kamera kurulumu, Dynamic Island ve çok daha fazlasıyla birlikte geliyor. Yeni bir testte, iPhone 14 Pro Max, pil ömrü açısından geçen yılki iPhone 13 Pro Max’i geride bıraktı. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Daha Küçük Kapasitesine Rağmen iPhone 14 Pro Max, Pil Testinde Geçen Yılın Amiral Gemisini Yendi

Pil testinde, iPhone 14 Pro Max ortalama 14 saat 42 dakika tek bir şarjla. Buna karşılık, geçen yılki iPhone 13 Pro Max 12 saat 16 dakika. Bu, pil ömründe neredeyse 2 buçuk saatlik bir sıçrama. Toplamda, Apple’ın daha büyük amiral gemisi Asus ROG Phone 6 Pro’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

iPhone 14 Pro Max Pil, Yeni Testte iPhone 13 Pro Max ile Karşılaştırıldı
iPhone 14 Pro Max Pil, Yeni Testte iPhone 13 Pro Max ile Karşılaştırıldı

Test bulguları ayrıca en son amiral gemisinin beş saat içinde pilin yüzde 30’unu boşalttığını ortaya koydu. Test, uygulama indirme, müzik ve fotoğraf veya video çekmeden oluşuyordu. Tom’un Rehberi şunları söyledi:

Anekdot olarak, iPhone 14 Pro Max dayanıklılık açısından oldukça başarılıydı. %90’a yakın şarj ettikten ve ardından telefonu 13:00-18:00 arasında uygulama indirmek, müzik çalmak ve fotoğraf ve video çekmek için kullandıktan sonra, telefonun pili yalnızca %60’a düştü.

Daha önce tüm iPhone 14 modellerinin iPhone 14 ile birlikte geldiği keşfedilmişti. iPhone 14 Pro Max hariç. Bundan böyle, pil ömründe bir sıçrama görmek şaşırtıcı.

‘Pro’ modelleri bir A16 Bionic çip ile donatıldığından, A15 Bionic’ten daha fazla güç tasarrufu sağlar.

Buna ek olarak, yeni LTPO ekranı daha az güç tükettiği için daha verimlidir. Değişken yenileme hızı 1 Hz’e kadar düşebilir ve bu da pil ömründeki sıçramaya katkıda bulunur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar