Skip to main content

Ad Code

iOS 16.1, Apple Cüzdanını silmenize izin verebilir

Apple’ın yakında çıkacak olan iOS 16’nın ilk büyük güncellemesi, Apple Cüzdan uygulamasını tamamen silmenize izin verebilir.

iOS 16’nın hem yeni hem de eski iPhone’larda kullanıma sunulmasına sadece haftalar kaldı. Ancak Apple, Haziran ayından bu yana iOS 16 betalarını yayınlıyor ve en son sürümde küçük ama ilginç bir yeni ayrıntı bulunuyor.

Görünüşe göre iOS 16.1 geldiğinde Apple Cüzdan’ı tamamen silebileceksiniz.

iOS 16.0 beta 7 ve iPadOS 16.1, geliştiricilere sunuldu, ancak göze çarpan ayrıntıyı içeren ikincisi iPadOS 16 oldu ve resmen ertelendi bu yüzden aslında daha geniş iOS 16.1 güncellemesinin bir parçası olarak piyasaya sürülecek.

Şu anda, bu önceden yüklenmiş uygulamayı yalnızca görünümden gizlemek mümkün, bu da Apple’ın kitabında iOS’a ne kadar entegre olduğunu gösteriyor.

Cüzdan olmadan, elbette, kartlarınızı saklayamaz ve böylece Apple Pay’i kullanarak mobil ödeme yapamazsınız. Peki Apple neden böyle bir seçenek eklesin?

Şu anda Apple’a karşı yürütülen birçok antitröst davasına inmesi muhtemel. Örneğin AB, Apple’ın platformundaki NFC ödemelerini yalnızca Apple Pay ile sınırlandırmasına itiraz ederken, bankalar ve diğer finans kurumları da Apple aracılığıyla yapılan bu tür ödemelere istisna uyguluyor.

Apple, kısıtlayıcı ödeme politikalarıyla açıkça biraz rahatlıyor, iOS 16 nihayet üçüncü kısım web tarayıcılarının Apple Pay’i dahil etmesine izin verecek şekilde ayarlandı. Yasal zorlama olmadan ne kadar açılmaya istekli olduğunu görmek ilginç olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar