Skip to main content

Ad Code

Google Mesajları Sonunda Bir iPhone’dan Gelen Bir Mesaja Tepki Vermenizi Sağlıyor

Android ve iOS arasındaki savaş birkaç dönüş yaptı ve en büyük çekişme kemiklerinden biri, iOS’un iMessage’a sahip olması ve Android kullanıcılarının geride kalması.

Ancak, şirket iOS ve Android kullanıcıları arasında mesajlaşmayı çok daha kolay hale getirmeye çalıştığı için Google, kullanıcılardan o kadar hızlı vazgeçmedi. Google Mesajları artık kullanıcıların bir iPhone’dan gönderilen mesajlara tepki vermesine izin verebilir.

iPhone’dan Gönderilen Mesajlara Google Mesaj Tepkileri Uzun Bir Yolculukta Küçük Bir Adım

Bir habere dayanarak Reddit kullanıcısı, Google Mesajlar kullanıcıları, bir iPhone’dan aldıkları mesajlara kolayca yanıt verebilirler.

Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada Android, iPhone tepkilerini yorumlayabilir, ancak bunun tersini yapamaz; bu, Apple’ın artık tepkilerin her iki uçta da ortaya çıkabilmesi için bu özelliğin çalıştığından emin olması gerektiği anlamına gelir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, özelliğin yalnızca Google Mesajlar’ın beta sürümünde mevcut olduğu ve kararlı bir kanalda kullanıma sunulmasının biraz zaman alacağıdır.

O zaman bile, Apple’ın özelliğin uygun şekilde hazır olduğundan emin olması gerekeceğini belirtmekte fayda var, çünkü bu sadece bir tarafın zevk alabileceği bir şey değil.

Apple ve Google, Apple’ın RCS’ye geçmeme kararı ve Google’ın bunu sürekli zorlamasıyla bir süre daha işin içinde olacak.

Ancak, bu yeni hamle doğru yönde atılmış bir adımdır ve bir olasılıklar dünyasının kapılarını açabilir, ancak şimdilik bu, uygun bir deneyimden çok uzak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar