Skip to main content

Ad Code

Galaxy S24, Wi-Fi 7 Özellikli İlk Telefon Olabilir

Yenilikler söz konusu olduğunda, Samsung, diğer Android OEM’lerinin bazılarına kıyasla kesinlikle önde olan bir markadır. Şimdi, elimizdeki en son rapor, 2024’te çıkacak olan Galaxy S24’ün Wi-Fi 7 ile gönderileceğini ve bu da onu en yeni nesil Wi-Fi ile gönderilen ilk telefon yapacağını gösteriyor.

Galaxy S24 ve Diğer Android Telefonlar Yakında Wi-Fi 7 İle Gönderilebilir Ama Pahalı Olacak

Wi-Fi 7’nin 2024’te piyasaya sürülmesinden bu yana Wi-Fi 6E’nin yalnızca geçiş teknolojisinden başka bir şey olmayacağını bildiriyor. Galaxy S24, yeni Wi-Fi teknolojisine sahip ilk cihaz olacak ve 300MHz kanallarına sahip olacak.

Aynı sayıda antene sahip Wi-Fi 6’ya kıyasla 2,4 kata kadar daha yüksek hız sağlayan 4K dörtlü genlik modülasyonu (QAM) teknolojisi desteği. Wi-Fi Alliance’dan alınan bilgilere dayanarak, Wi-Fi 7 en az 30Gbps hız sağlayacak ve hatta 40Gbps’ye kadar çıkabilir.

Bu kesinlikle kayda değer bir gelişme çünkü Wi-Fi 6 9.6 Gbps’ye kadar hız sunuyor, bu yüzden şu anda elde ettiğimizle karşılaştırıldığında Galaxy S24 internet hızları açısından çok, çok hızlı olacak.

Ancak bilmeniz gereken başka bir şey de, Wi-Fi 7 çıktığında pahalı olacağı ve bu da akıllı telefon üreticilerinin bunu gerçekten çözmesi ve en son özellikleri benimsemesi biraz zaman alacağı anlamına geliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar