Skip to main content

Ad Code

En Son Videoda iPhone 14’ün Kilitlenme Algılama Özelliğinin Nasıl Çalıştığını Görün

iPhone’larda ilk kez tanıtılan Apple’ın Kilitlenme Algılama özelliği varsayılan olarak tüm iPhone 14 modellerinde, Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 ve en yeni Apple Watch SE’de etkindir. Önceden hazırlıklı olmak için, bir destek videosu seçeneğin nasıl çalıştığını ve tesadüfen o özel durumda olmanız durumunda size nasıl yardımcı olacağını gösterir.

Apple, özelliğin aşağıda araba kazalarını nasıl tespit edebileceğini detaylandırıyor. Crash Detection’ın tüm çarpışmaları algılamayacağını unutmayın.

“Çarpışma Tespiti, önden çarpma, yandan çarpma ve arkadan çarpmalar gibi ciddi araba kazalarını ve sedanları, minivanları, SUV’ları, kamyonetleri ve diğer binek arabaları içeren devrilmeleri algılamak için tasarlanmıştır.”

Sürücü veya yolcu uyumlu bir Apple Watch takıyorsa ve algılanabilir bir çarpışma meydana gelirse, kullanıcılar giyilebilir cihazla etkileşim kurabilir. Apple Watch takmıyorlarsa, iPhone 14’e hemen bir uyarı gönderilir.

Uyarı bir alarm çalar ve kullanıcı ciddi şekilde yaralanmamışsa, Acil Durum Çağrısı kaydırıcısını kaydırarak acil servislere ulaşabilir. iPhone 14 veya Apple Watch. Herhangi bir kilitlenme meydana gelmediyse ve bu yanlış bir alarmsa, kullanıcılar uyarıyı basitçe kapatabilir.

Ancak, kullanıcı 10 saniye içinde Acil Çağrı kaydırıcısına ulaşarak yardım çağıramazsa, cihaz 10 saniyelik bir geri sayım daha başlatır. Hiçbir şey olmazsa iPhone 14 veya Apple Watch’unuz acil servisleri otomatik olarak uyarır.

Nasıl çalıştığına gelince, Apple’ın destek belgesi iPhone 14 ve Apple Watch’ta depolanan sensör verilerinin araba kazalarını tespit etmeye yardımcı olduğunu belirtir.

Bu veriler cihazda işlenir ve kullanıcı Crash Detection (Çökme Algılama) özelliğini geliştirmek için bu verileri paylaşmayı belirtmediği sürece bir kilitlenme algılandıktan sonra atılır. iPhone’daki mikrofon yüksek sesleri algılar ve araba kazasına benzeyen her şeyi alır.

Aşağıdaki videoya göz atabilir ve bu özelliğin ne kadar yararlı olduğunu düşündüğünüzü yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

Haber kaynağı: Apple Destek

Yorum Gönder

0 Yorumlar