Skip to main content

Ad Code

Apple’ın Tedarik Temsilcisi Bir TikTok Videosunda Sevilmeyen Bir Yorum Yaptıktan Sonra Şirketten Ayrılmak Zorunda Kaldı

Apple muhtemelen en iyi versiyonunu halka sunmaktan gurur duyuyor ve üst düzey yöneticilerinden biri tatsız bir şekilde davranmaya başladığında, şirketin ciddi sonuçları zorlamaktan başka seçeneği yok. Bir TikTok videosunda yaptığı bir yorum nedeniyle firmadan ayrılan Tedarik Başkan Yardımcısı Tony Blevins’in başına gelen de buydu.

TikTok Videosu Lüks Arabalı Kişilerin Kısa Kliplerini Yayınlayan Daniel Mac Tarafından Kaydedildi

Bilinen TikToker Daniel Mac, kısa videolar yayınlayarak diğer sosyal medya platformlarında büyük bir popülerlik kazandı ve insanların onları zengin bir aracın içinde otururken görürlerse onlara geçimlerini sağlamak için ne yaptıklarını sorduklarını kaydetti.

Apple’ın satın alma başkan yardımcısı için şanssız bir şekilde, Blevins, TikToker’in yarım milyon dolara mal olduğuna inandığı bir Mercedes-Benz SLR McLaren’in içinde otururken yaşamak için ne yaptığı sorulduğunda kaba bir yorum yaptı.

TikTok’ta ve Blevins, dünyanın en büyük şirketlerinden birinde tanınmış bir yönetici olduğu için gerçekleşmesi gereken yorumları nedeniyle çok fazla ateş altında kaldı. Apple daha sonra konuyla ilgili bir soruşturma başlattı ve yeterli kanıt toplandıktan sonra Blevins birkaç yüz çalışandan oluşan ekibinden çıkarıldı.

Blevins’in görevi, Apple için en iyi anlaşmaları sağlamak için tedarikçiler ve diğer ortaklarla birlikte çalışmaktı. iPhone 14’ün uydu iletişiminden sorumlu bir şirket olan Globalstar ile bir anlaşma imzalamada bir rolü vardı.

Ayrıca Apple’ı mümkün olan en iyi fiyatları elde etmek için zorlu pazarlık taktiklerini yaymakla da ün yapmıştı, bu nedenle şirket üretim maliyetlerini önemli ölçüde azalttı ve net marjlarını artırdı.

Blevins’in bu görevden alınmasıyla, operasyonlardan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Willams, tedarik görevini denetleyecek. Blevins’i çıkarma kararına Williams da karar verdi, yani artık uygun bir yedek bulunana kadar omuzlarında büyük sorumluluklar olacak.

Haber kaynağı: Bloomberg

Yorum Gönder

0 Yorumlar