Skip to main content

Ad Code

Apple’ın Dynamic Island Tüm iPhone 15 Modellerine Geldiği Bildirildi

Apple, şirketin Dynamic Island olarak adlandırdığı iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te hap şeklinde bir oyuğa geçti. Bu özellik, gelen aramalar, Canlı Etkinlikler ve daha fazlası gibi çeşitli sistem uyarılarını görüntüleyebilir.

Neyse ki, önemli bir analiste göre, bu değişiklik tüm iPhone 15 modellerine geldiğinden, müşterilerin gelecek yıl Dynamic Island’ı görmek için premium sürümlere fazladan para harcamaları gerekmeyecek.

Ne yazık ki, iPhone 15 Serisinin Profesyonel Olmayan Üyeleri ProMotion Teknolojisinden Eksik Olacak, İddialar Görüntü Analisti

Şimdiye kadar muhtemelen Apple’ın Dynamic Island’nın ne kadar sezgisel ve ustaca olduğunu gördünüz ve ekran analisti Ross Young’a göre muhtemelen tüm iPhone 15 modellerinde buna sahip olacak.

DSCC’nin (Display Supply Chain Consultants) CEO’su, Apple’ın 2023 için iPhone lansman planlarıyla ilgili bir soru sorulduğu bir tweet’e yanıt verdi. Young ayrıca, Dynamic Island’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro’ya özel olmayacağını da belirtiyor.

Kısacası, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus (Apple’ın gelecek yıl adını vermek istediğini varsayarsak), 120Hz LTPO OLED ekran ve Always-On ekran gibi eklemeleri kaçıracak.

Young, 2023’te piyasaya sürülen Pro olmayan iPhone üyelerinin Apple’ın tedarik zincirinin bunu destekleyemeyeceği için ProMotion teknolojisine yükseltilmeyeceğine inanarak gelecek yıl için tahminini genişletiyor.

Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için LTPO OLED panel üreticileri olan Samsung ve LG’nin, gelecek yıl aynı ekranı daha ucuz iPhone 15 modelleri için seri üretmeye başlarlarsa kapasitelerinin ötesinde çalışıyor olmaları olasıdır.

Ek olarak Apple, üst düzey paneller bir akıllı telefondaki en pahalı bileşenler arasında olduğundan, bu sürümlerin fiyatını artırmak zorunda kalacak.

Apple’ın Pro ve Pro olmayan modeller arasındaki farklılığı artırdığına dair söylentilerin bir başka yolu da bu yıldan sonra başlattığı bir yaklaşım. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in en son teknolojiye sahip olduğu söyleniyor.

A17 Biyonik olduğu söylenen TSMC’nin 3nm mimarisinde üretildi. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e güç sağlayan aynı SoC olan A16 Bionic’i alması beklenirken.

Yorum Gönder

0 Yorumlar