Skip to main content

Ad Code

iPhone SE 4 Mevcut iPhone 14 Kasanıza Sığabilir, En Son Söylentileri İddia Ediyor, Ancak Daha Eski Bir SoC İçerdiği Söyleniyor

Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone SE 4’e üç nesil sonra en büyük kozmetik değişikliği yaptığı bildirildi. Ana sayfa düğmeli kompakt tasarımın geçmişte kalması bekleniyor, bir söylentiye göre düşük maliyetli ahize bir iPhone 14 kasasına sığabilir. Ne yazık ki, eski nesil bir yonga seti kullanıyor olabilir, ancak bu karar muhtemelen fiyatı düşük tutmak için verilecek.

iPhone SE 4’ün, iPhone SE 3’te çalışan aynı yonga seti olan A15 Bionic’i kullandığı söyleniyor

A15 Bionic şu anda mevcut nesil iPhone SE’ye güç veriyor ve Twitter’daki @SiliconSong’a göre iPhone SE 4 aynı donanıma sahip olabilir. Bununla birlikte, bahsetmeyi unuttuğu küçük bir bilgi, yeni modelde kullanılan A15 Bionic versiyonunun daha yüksek binli olup olmayacağıydı.

Unuttuysanız, Apple SoC’nin daha yüksek performanslı bir sürümünü tanıttı. 5 çekirdekli GPU’ya sahiptir, ancak bu daha pahalı olan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için ayrılmıştı.

Aynı çip iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta da yolunu buluyor ancak iPhone SE 3’te çalışan A15 Bionic’in olduğunu belirtmek gerekiyor. 4 çekirdekli GPU’ya sahiptir.

iPhone SE 4’ün pratikte iPhone 14 ile aynı tasarımı paylaşacağı için aynı yonga setini de paylaşabileceğine inanıyoruz. Artı tarafta, yeni düşük maliyetli model, Lightning yerine bir USB-C bağlantı noktası sunabilir ve bu da onu şarj etmeyi daha az zorlaştırır.

Apple’ın ayrı miktarlarda USB-C bağlantı noktası sipariş etmesi ve bunların mantık kartına lehimlenmesini sağlaması oldukça kolay olmalıdır. Ekrana gelince, Twitter’daki bilgiler tedarikçi olarak BOE’den bahsediyor, dün haber yapmıştık ve Çinli firmanın Apple’a şu bilgileri sağlayacağı bildiriliyor: 20 milyon OLED paneli iPhone SE 4 için.

Bir birimi 40$’a mal olan LTPS OLED panellerle Apple, BOE’ye tüm tedarik için 80 milyon$ gibi büyük bir meblağ ödüyor olabilir.

Bu iPhone’un olasılığı da var Apple’ın özel 5G modemine sahipliğidir. Bu nedenle, A15 Bionic dışında, iPhone SE 4 ile ilgili diğer her şey son derece umut verici görünüyor.

Bu sürümde daha güçlü ve verimli A16 Bionic’in çalıştığını görmek isterken, Apple’ın potansiyel hareketini iş açısından anlıyoruz. Her durumda, okuyucularımıza bu bilgiyi bir tutam tuzla ele almalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar