Skip to main content

Ad Code

Gençler Android Sahibi Olmanın Utanç Verici Olduğunu Düşünüyor

Bir süredir birçok kişinin sırf zenginlik göstergesi olduğuna inandıkları için iPhone satın aldıklarını biliyorduk, ancak yeni bir rapora göre MS Gen Z alıcılarının neden Android cihazlarla ilgilenmediğini açıklıyor.

Görünen o ki, Amerikalı gençler bir Android telefona sahip olmanın biraz utanç verici olduğuna inanıyor, özellikle de herkesin bir iPhone’u varken.

1997 ve 2012 yılları arasında doğan Z Kuşağı, Apple müşteri tabanının önemli bir parçası haline geldi. Rapora göre, bu gruptaki müşteriler yalnızca iPhone’ları değil, Apple Watch da dahil olmak üzere diğer Apple ürünlerini de satın alıyor.

Daha spesifik olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone sahiplerinin en az yüzde 34’ü bu yaş grubunun bir parçasıdır. Bu, her üç iPhone sahibinden birden fazlasının Z Kuşağı üyesi olduğu anlamına geliyor ve bu, Apple ürünlerinin genç nesil tarafından görülme biçimi hakkında çok şey söylüyor.

Samsung telefon satın alanların yalnızca yüzde 10’u Z kuşağı kullanıcısı.

Bu, Apple için büyük bir kazanç, yalnızca gençlerin iPhone kullanırken görülmekten hoşlanmaları nedeniyle değil, aynı zamanda genellikle diğer ürünlere fazladan harcama yapmaları nedeniyle.

Rapora göre Apple, sattığı her 100 iPhone için 26 iPad ve 17 Apple Watch da satıyor. Bu, yaklaşık 10 iPhone alıcısından 2’sinin aynı zamanda bir Apple Watch aldığı anlamına geliyor ve Apple için bu, giyilebilir cihazları için önemli bir büyüme motoru haline geldi.

Samsung, satılan her 100 akıllı telefon için yalnızca 6 akıllı saat satıyor, bu nedenle aradaki fark fazlasıyla bariz.

iPhone alıcılarının yüzde 35’i AirPods da satın aldığından, Apple kulaklık pazarına da hakim.

Sonunda, Android cihaz üreticilerinin Amerikalı gençlerin algısını değiştirmek için yapabileceği pek bir şey yok, ancak insanlar yaşlandıkça platformlar arasındaki boşluk daralıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar