Skip to main content

Ad Code

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple’ın 24 inç M1 iMac’i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu “çene” çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak bunun bir nedeni olduğu ortaya çıktı. ‘Hepsi Bir Arada’nın alt kısmı, M1 yonga seti ve diğer bağlantı noktaları dahil olmak üzere mantık kartını barındırır.

Bu değişiklik, Apple’ın kasayı son derece ince tutmasını sağladığı için tercih edilmişti. Ancak, “Teknoloji Avcısı” adlı bir mühendis çerçeveyi kaldırarak size tamamen yeni bir tasarım vererek bunun bir yolunu buldu.

Yeni M1 iMac Tasarımı, CNC Alüminyumdan Frezelenmiş Yepyeni Bir Kasa Gerektirdi

Apple’ın M1 iMac’in altına çerçeve yerleştirmeyi amaçlamasının nedeninin onu ekrandan ayırmak olduğu varsayılabilir. Şirketin tüm paneli önde olan bir ürün piyasaya sürdüğünü varsayarsak, bileşenlerden üretilen ısı, zor kazandığınız paranın boşa gitmesiyle birlikte ekranın kullanım ömrünü kısaltırdı.

Çin sosyal ağı Bilibili’de bir kişi M1 iMac’e yeni bir görünüm vermeye karar veriyor, ancak bu yaklaşımın da bazı sakıncaları var. Örneğin, tasarım değişikliği, tek başına veya daha büyük ölçekte üretildiğinde parçayı oldukça pahalı hale getirecek olan CNC alüminyum kullanılarak işlenecek yeni bir şasi gerektiriyordu.

Apple da aynı yolu izleseydi, bu ya tüketiciler için daha pahalı bir M1 iMac anlamına gelirdi ya da şirketin ‘Hepsi Bir Arada’ makul bir fiyata satmak için kârını düşürmesi anlamına gelirdi. Bu süreçte ortaya çıkan e-atıklardan da bahsetmedik ve Apple’ın daha yeşil bir çevre konusundaki duruşu göz önüne alındığında, teknoloji devinin bu kararı kabul etmeyeceğinden eminiz.

Önceki iMac tasarımının arkasında, ilave soğutma ve bileşenler için gereken alan nedeniyle mevcut olan bir çıkıntı vardı. Apple, özel yonga setlerine geçiş yaparak, bazı kişilerin nihai sonuçtan memnun olmayacağı anlamına gelse bile, jilet inceliğinde makineleri serbestçe tasarlayabilir ve toplu olarak üretebilir. M1 iMac’in nasıl tasarlandığının tüm sürecini kontrol etmek isterseniz, aşağıdaki kaynak bağlantısını tıkladığınızdan emin olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar