Skip to main content

Ad Code

Apple, 2024 yılına kadar iPhone’u USB-C’ye geçirmek zorunda kalacak

Apple, 2024 yılına kadar iPhone'u USB-C'ye geçirmek zorunda kalacak
Apple, 2024 yılına kadar iPhone’u USB-C’ye geçirmek zorunda kalacak

Apple, 2024 yılına kadar iPhone’u USB-C’ye geçirmek zorunda kalacak

Avrupalı ​​milletvekilleri 602’ye karşı 13 oyla, telefon, tablet ve kamera üreticilerini 2024’ün sonuna kadar ortak bir şarj Standardı olan USB-C’yi kullanmaya zorunlu kılacak Uzun Planlı bir yönerge lehine oy kullandı. 

Yasa ayrıca kulaklıklar, uydu navigasyon cihazları, e-okuyucular, fareler, klavyeler ve taşınabilir oyun konsolları ve hoparlörler için de geçerlidir. Ve Dizüstü Bilgisayarlara gelince, Dizüstü bilgisayar üreticilerinin değişikliği uygulamak için daha fazla zamanları olsa da: bu kategori için yasa 2026 baharına kadar yürürlüğe girmeyecek.

Bu bir süredir geliyor. Geçici onay Haziran ayında duyurulmuştu, ancak Avrupa Parlamentosu daha 2014’te ortak bir şarj Standardı için savunuculuk yapıyordu.

Bu yasanın teknik olarak yalnızca AB’de satılan cihazlar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bir telefon üreticisinin, örneğin Avrupa’da USB-C ve ABD’de Lightning’i sunmak için iki versiyon üretip satmayı seçmesi pek olası değildir. Ayrıca, ABD’li milletvekilleri de aynı şartı getirmek için Mevzuat üzerinde çalışıyorlar.

2024’ün sonundan önce yasayı devirmek için lobi yapamazsa, Apple artık önümüzdeki iki nesil içinde iPhone’ları ve iPad’leri için USB-C’yi benimseyeceğinden emin görünüyor. Ancak sebep ve sonucu tartışabilirken, bu zaten Olabilir görünüyordu. Kaynaklar, iPhone’un 2023’te USB-C’ye geçeceğini ve AirPods kılıflarının da aynısını yapacağını bildiriyor. iPad, USB-C’ye geçişe şimdiden başladı ve geçiş yapmak için yalnızca bir model kaldı.

Diğer seçenek, özellikle iPhone için, Apple’ın USB-C aşamasını tamamen atlaması ve tamamen kablosuz şarja dayanan portsuz bir tasarıma geçmesi olacaktır. 

Bununla birlikte, şirketin böyle bir tasarım lehine ikna edici bir argüman toplayıp toplayamayacağı tartışmalı: su geçirmezliği garanti etmeyi kolaylaştıracaktı, ancak iPhone’lar zaten suya karşı çok dayanıklı ve dahili alandan herhangi bir kazanç (potansiyel olarak Daha büyük bir pil hücresi veya diğer bileşenler), bir telefona ve telefondan veri aktarımı ve şarj etmenin en hızlı yöntemi olmaya devam eden yöntemin kaybı nedeniyle, muhtemelen müşterilerin kafasında ağır basacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar