Skip to main content

Ad Code

Snapdragon 8 Gen 2, Snapdragon 8 Plus Gen 1 Üzerinden ‘Yüzde 20 Performans Artışı’ Sunacak

Qualcomm, gelecek yıl Snapdragon 8 Gen 2’yi piyasaya sürmek için kemerini büküyor ve bir tahminciye göre, daha fazla güç verimliliği den Snapdragon 8 Artı 1. Nesil ek bir bonus olarak, bir kişiden gelen bir güncelleme, Qualcomm’un yaklaşmakta olan amiral gemisi SoC’sinin selefine göre yüzde 20 performans artışı sağlayacağını iddia ediyor.

Yeni Bilgiler, Snapdragon 8 Gen 2’nin Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile Aynı Verimlilik için Daha Yüksek Performansa Sahip Olduğunu İddia Ediyor

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 için TSMC’nin 4nm sürecini kullanacağından, Yogesh Brar, yeni SoC’nin Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile benzer verimlilik ölçümleri sergilemesi gerektiğine inanıyor. Yogesh’in tweet’ini düzenleme şekli, bir amiral gemisi görmüş gibi görünüyor.

Snapdragon 8 Gen 2 ile çalıştırıldı, bu nedenle iddialar. Ayrıca yonga setinin iyi çalıştığını, ancak termal bilgi paylaşmadığını, bu nedenle daha uzun süre stres altında kaldığında nasıl performans göstereceği hakkında yorum yapamayacağımızı söylüyor.

CPU’nun dökümüne gelince, bu detaylar aşağıdaki gibidir. Snapdragon 8 Plus Gen 1’in Cortex-X2’sinin Snapdragon 8 Gen 2’deki Cortex-X3 ile aynı saat hızında çalıştığını unutmayın. Ancak Cortex-X3 geliştirilmiş bir mimaride yapılmıştır.

Benzer şekilde, Qualcomm’un ARM’nin en yeni Cortex-A715 çekirdeklerini kullandığı söyleniyor, bu nedenle ikincisi ile Cortex-X3’ün eşleştirilmesi muhtemelen bir performans artışı ile sonuçlanıyor.

  • 3.20 GHz hızında çalışan bir Cortex-X3 çekirdeği
  • 2.80 GHz hızında çalışan iki Cortex-A715 çekirdeği
  • 2.80 GHz hızında çalışan iki Cortex-A710 çekirdeği
  • 2.00 GHz hızında çalışan üç Cortex-A510

Yogesh Qualcomm olup olmadığından bahsetmedi iki versiyon hazırlamak Snapdragon 8 Gen 2, bu yüzden önümüzdeki günlerde bir güncelleme alıp almayacağını bekleyip göreceğiz. Şimdilik ilk izlenimimiz Qualcomm’un akıllı bir hamle yaparak 4nm süreci için TSMC’ye geçtiği yönünde. Samsung’un 4nm teknolojisine kıyasla bu düğümün üstünlüğünün kanıtı, daha önceki bir oyun kıyaslama testi, Snapdragon 8 Plus Gen 1, Apple’ın A15 Bionic’ini yener. Bu teste baktığımızda, Snapdragon 8 Gen 2’nin nasıl performans göstereceğini görmekten heyecan duyuyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar