Skip to main content

Ad Code

iPhone 14’ün Kilitlenme Algılaması, Hız Trenlerinde Oturduğunuzda Yanlış Bir Şekilde Tetikleniyor

iPhone 14 ve en yeni Apple Watch ailesi, varsayılan olarak etkinleştirilen en yeni güvenlik özelliği olan Crash Detection ile birlikte gelir. Çalışsa da, daha önce bir araba bir ağaca çarptığında ve daha önce bildirildiği gibi acil servisler uyarıldı.

Kazaya rağmen, yukarıda bahsedilen cihazlardan herhangi birinin sahibinin elinde olması ve hareket halindeki bir roller coaster’da oturması gibi bazı yanlış pozitiflerin hala mümkün olduğu görülüyor.

Yanlış 911 Çağrıları, Apple’ın Kaza Tespiti Kandırılarak Gerçek Bir Kaza Olduğuna İnandırıldığı İçin Yapılıyor

Son zamanlarda bir model tarafından fark edildi Wall Street Journal’dan Joanna Stern Dollywood ve Kings Island gibi bir iPhone 14 veya en yeni Apple Watch’un Kaza Tespiti özelliğini kazara tetiklediği eğlence parklarında. Ziyaretçiler gemiye atlayıp özelliği etkin bıraktığında Kings Island’dan altı ayrı acil durum çağrısı yapıldı.

“Cep telefonları ve diğer cihazlar herhangi bir cazibe merkezine getirilmemelidir.

Bu yolculukta yaşayacağınız dinamik hareket nedeniyle Apple Watch’lar ve benzeri cihazlar acil arama işlevini etkinleştirebilir.

Cihazınızın istenmeyen 911 araması yapmasını önlemek için lütfen cihazı kapatın veya uçak modunu etkinleştirin.”

Bir Reddit kullanıcısı, u/Rationalspace787, deneyimini bir hız treninde otururken Apple’ın Çarpışma Algılama özelliğinin devre dışı bırakılması gerektiği sonucuna varıyor.

“Öyleyse Çarpışma Tespiti özelliği Rollercoaster’lardaki kuvvetleri hesaba katmak için tasarlanmamış gibi görünüyor… Bu hafta sonu Six Flags’te (fermuarlı) cebimde yeni 14 Pro’m vardı ve son molada otururken Joker koşusu (Daha yoğun güçler için bilinen bir üretici tarafından yapılmış bir sürüş), Apple Watch’ımda bir çarpışma uyarısı aldım. Neyse ki, aramadan önce onu reddettim, ama en azından söylemek sinir bozucuydu! 7 Serisi bir AW’ye sahibim, bu yüzden telefonumda çarpışma algılaması algılanmış olmalı ve saat beni bunun gerçekleştiği konusunda uyardı. Eğer saatim açık olmasaydı, ben daha yoldayken cebimde arama yapacaktı. Tema parklarını sık sık ziyaret edenler için sadece bir uyarı!”

Apple’ın Kilitlenme Algılama özelliği, bir çökme olup olmadığını belirlemek için diğer sensörlerle birlikte iPhone 14’ler veya Apple Watch’ın mikrofonu tarafından alınan ses verilerini kullanır.

Yüksek hızda hareket eden bir roller coaster, büyük olasılıkla özelliği anında tetikleyecek şekilde kandırır. Gereksiz güçlüklerden kaçınmak için, sahiplerin yolculuğa çıkmadan önce Uçak modunu etkinleştirmeleri önerilir. Yalnızca tek bir dokunuş yeterlidir ve sizi ve diğerlerini bir tekne dolusu zamandan kurtarabilir.

Öngörülemeyen olaylar olabileceğinden ve bu özellik bir gün hayatınızı kurtarabileceğinden, Ayarlar uygulamasına giderek tamamen kapatmanızı tavsiye etmiyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar