Skip to main content

Ad Code

Google, uzun vadeli Pixel Watch güncelleme planlarını ortaya koyuyor, ancak bu yeterli mi?

Google, uzun vadeli Pixel Watch güncelleme planlarını ortaya koyuyor, ancak bu yeterli mi?
Google, uzun vadeli Pixel Watch güncelleme planlarını ortaya koyuyor, ancak bu yeterli mi?

Google, Pixel Watch’ı en az üç yıl boyunca yazılım güncellemeleri, Ekim 2025’e kadar garanti eder.

Google, cihazın bu ay satışa çıkmasıyla üç yıllık sürenin başladığını ve Google’ın, güvenlik güncellemeleri söz konusu olduğunda desteği vaat edilen tarihin ötesine uzatmaya çalışacağını söylüyor.

Google, (destek belgesi) “yazılım güncellemelerinin Google Pixel Watch güvenlik güncellemelerini içerdiğini ve özellik düşüşlerini ve diğer yazılım güncellemelerini içerebileceğini” söylüyor.

Google, bu güncellemeleri Android’de olduğu gibi mutlaka işletim sistemi sürümleri olarak ölçmez. Geleneksel olarak şirket, her yıl Wear OS işletim sisteminin yeni bir sürümünü piyasaya sürmedi. Güncellemelerin, düzensiz aralıklarla uygulamalar/hizmetler aracılığıyla Play Store üzerinden teslim edildiğine dikkat çekiyor.

Bu güncellemeler, muhtemelen Google’ın gelecek nesil Pixel Watch ile sunduğu özelliklerle uyumlu özellikler getirecektir.

Yıl bitmeden bir Pixel Watch satın alma konusunda kararsızsanız, bu iyi bir haber. Üç yıl boyunca en iyi özellikleri ve muhtemelen en azından devam eden bazı güvenlik güncellemelerini bundan sonra alacağınızı bileceksiniz.

Google’ın Pixel telefonlarıyla kullandığına benzer bir strateji. Geçen hafta Google, Ekim 2019’da piyasaya sürülen Pixel 4 ve Pixel 4 XL akıllı telefonlar için son garantili yazılım güncellemesini başlattı. Şimdi üç yıl doldu, Google’ın gelecekte neler sağlamaya devam edeceğini göreceğiz.

Google’ın önümüzdeki birkaç aydan bir yıla kadar güvenlik güncellemelerine devam etmesini umuyoruz. Nasıl ilerlediği, garantili üç yıllık güncelleme süresinin sona ermesinin ardından Pixel Watch desteği hakkında bize daha fazla ipucu verebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar