Skip to main content

Ad Code

Apple’ın M2 Max SoC’si 14 inç, 16 inç MacBook Pro Modellerinin Her İkisinde de Kullanılabilir, 12 Çekirdekli CPU ve Diğer Yükseltmeler Sunacak

M1 Max gibi, Apple’ın da M2 Max’in hem 14 inç hem de 16 inç MacBook Pro modellerinde çalışmasına izin vereceği bildiriliyor. Bu çok çeşitli yapılandırma seçenekleri, kullanıcıların daha az ağırlık taşımak, ancak daha büyük makineyle aynı düzeyde işleme gücü elde etmek istiyorlarsa daha küçük taşınabilir Mac’i seçmelerine olanak tanır. Bir güncelleme, M1 Max’te çalışan CPU’ya kıyasla 12 çekirdekli bir CPU’ya, iki ek çekirdeğe sahip olacağını iddia ederek SoC’nin bazı özelliklerini sağlar.

M2 Pro’nun CPU veya GPU Yapılandırmasında Şu Anda Hiçbir Bilgi Bulunamıyor

Yapılandırma, Bloomberg’den Mark Gurman tarafından ücretsiz ‘Power On’ bülteninde paylaşıldı. Bu bilgilerden daha önce de bahsetmiş, 12 çekirdekli CPU’nun yanı sıra M2 Max’in de yapabileceğini iddia etmişti.

38 çekirdekli bir GPU’ya kadar övünme hem 14 inç hem de 16 inç MacBook Pro modellerine iyi bir yükseltme getiriyor.

Ne yazık ki, M2 Pro’nun özelliklerini paylaşmadı ve M2 Max konfigürasyonu için bir tekne dolusu para harcayamayan müşterilerin temel modelleri almaktan başka seçeneği olmayacak. Gurman ayrıca 12 CPU çekirdeğinden sekizinin performans sağlamaya odaklanacağını, geri kalan dördünün ise güç verimliliği için tasarlanacağını belirtiyor.

“Yine de daha popüler makinelerle başlayalım: yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar. Bana bu dizüstü bilgisayarların M2 Pro ve M2 Max konfigürasyonlarında geleceği söylendi. M2 Max, 8 performans çekirdeği ve 4 verimlilik çekirdeğinden oluşan 12 CPU çekirdeğine ve 38 grafik çekirdeğine sahip olacak. Ayrıca 64 gigabayta kadar bellekle gelmeye devam edecek. Bu seçenekler her iki ekran boyutunda da mevcut olacak.”

Desteklenen maksimum belleğin 64 GB ile sınırlı olması bekleniyor, ancak bu sefer Apple, LPDDR5X standardına yükseltebilir ve bu da artan bant genişliği ve gelişmiş güç verimliliği ile sonuçlanabilir.

Bu iyileştirmeler daha iyi pil ömrüne dönüşmelidir. Ne yazık ki Gurman, M2 Pro veya M2 Max’in litografisini paylaşmadı. Her iki SoC’nin de TSMC’lerde seri üretileceği konusunda görüşmeler yapıldı.

Bu modellerin önceki MacBook Pro sürümlerinden estetik olarak değişmeyeceği göz önüne alındığında, beklememiz gereken tek radikal değişiklik bir yonga seti yükseltmesi.

Apple, muhtemelen yeni modellerde aynı 1.999 $ başlangıç ​​fiyatını damgalarken diğer özellikleri de koruyacaktır. M2 Pro ve M2 Max hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sayfamızı incelediğinizden emin olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar