Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max Kamera Görüntü ve Video Yakalamak için Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanıldığında Düzensiz Titreşime Başlıyor

Üçüncü taraf uygulamaları kullanmak, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in 48MP ana kamerası ile etkileşim gerektirir ve kullanıcılar, ünitenin kontrolsüz bir şekilde titrediğinden şikayet ederler. Neyse ki, yerleşik kamera uygulamasında sorun devam etmiyor.

TikTok, Snapchat ve Diğer Uygulamalar Kullanıldığında Kamera Sorunları Görünüyor

Sorun, iPhone 14 Pro olarak yaygınlaşacak gibi görünüyor ve iPhone 14 Pro Max sahipleri çeşitli platformlarda bundan şikayet ediyor.

Açık MacRumors Forumlarından bir üye ‘Mezoxin’ sorunu vurgulayarak, ana kameranın yoğun titreşiminin kalıcı hasara yol açabileceğine dair bir güncelleme sağlayarak, Apple’ın değiştirip değiştirmeyeceği bilinmediğinden, kullanıcıların şimdilik bu uygulamaları kullanmayı bırakmaları önerilir.

Reddit u/Sinaloa132 tutamacına sahip bir kullanıcı Snapchat’i açarken de aynı sorundan şikayet etti. Bazı üyeler, şirketin stokta herhangi bir yedek modül bulunmadığını varsayarak, Apple’ın ahizeyi ücretsiz değiştireceği konusunda aynı konuda yorum yaptı.

Ancak, diğerleri, sorunun oldukça yeni olduğunu ve Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i müşterilere göndermeye yeni başladığı için, şirketin değiştirmeler yayınlamaya başlamasının biraz zaman alabileceğini söyledi.

Yerleşik kamera uygulamasını açarken sorun görünmediğinden, sorunun yazılımla ilgili olduğunu varsayalım.

Bu durumda Apple, iOS 16.1 olan bir sonraki güncellemesinde bir düzeltme sunabilir ve iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kameralarında aşırı titreşim olmaz.

Şirket şu ana kadar bu ‘titrek’ iddialara yanıt vermedi, ancak yolumuza bir şey çıkarsa okuyucularımızı güncelleyeceğiz, bu yüzden bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar