Ana Sayfa / Oyunlar / PC / Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Sniper Elite kendisini büyük ve hızlı ateş eden silahların ikincil bir rol aldığı bir aksiyon nişancı olarak sundu ve Nazi Zombi Ordusu benzer bir yaklaşımı izledi, ancak şimdi Zombie Army 4: Dead War, spin-off üçlemesini tonlarca yeni numara ile canlandırmayı hedefliyor yaşayan ölülerle savaşmak daha yaygın bir yaklaşımla kutsamak.

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi
Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Adından da anlaşılacağı gibi, buradaki şovu çalan keskin nişancı tüfekleri – görevler genellikle etraflarında titizlikle tasarlanmış ayrıntılı manzaralarla geniş. Bir dizi zombi oyunu arasında yer alan Nazi Zombi Ordusu üçlemesi, Left 4 Dead’in çılgınlığı ile Killing Floor’un kanlı, taktik temposu arasında düştü.

Uzun mesafeli silahlara odaklanmak, özellikle ele alınış biçimleriyle ilginç bir karışım yaratıyor. Sniper Elite sizden hedeflerinizi uzaktan izlemenizi ve hareketlerini takip ederek arada sırada yakın mesafeli çatışmalara girmenizi istediğinde, Zombie Army tamamen düzinelerce Nakzi Zombisi tarafından bunalmış hissetmekle ilgilidir.

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi
Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Onlara açıkça saldırmak bir seçenektir, ama cephane oldukça azdır. Bir noktada birincil silahınızı kullanmanız gerekecek ve asla bitmeyen orduların yolunuza çıktığını görmek için retikülden bakmaktan başka bir şey aklınıza gelmeyecek.

Daha önce hiç oyun oynamadıysanız, zombilerin denkleme nasıl geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Dizi, Adolf HItler’in II.Dünya Savaşı sırasında teslim olmasından birkaç dakika önce başlıyor. Son çare olarak şeytani bir ritüel gerçekleştirir ve tüm sadık askerlerini Dünya’yı bir kez daha fırtınası için canlandırır. Wolfenstein’ın dehşetinin çok daha acımasız bir dönüş yaptığı alternatif bir evren olarak alın, BJ Blazkowicz, The Old Blood’da çift namlulu bir av tüfeği yerine bir keskin nişancı tüfeği buluyor.

Üçlemede, oyuncular genellikle her zamanki enfekte rakiplerinizin şeklini alan her türlü ölümsüz düşmanla yüzleşir: tonlarca sağlık veya zırhı olan, asit tüküren kişi, kamikaze vb. Hitler üçüncü oyunun bitiminden sonra cehenneme gönderilir, ancak Zombie Army 4: Dead War’da çözüleceğiniz nedenlerden dolayı ölüler hala dolaşıyor. Daha da kötüsü, her zamankinden daha güçlü görünüyorlar. Ama sen de öyle.

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi
Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Dead War, çevrimiçi olarak diğer üç oyuncuyla bir araya gelme seçeneğiyle bir kez daha tek kişilik bir kampanya sunuyor. Her biri sağlığınızı ve cephanenizi yenilemek için güvenli odalar tarafından müdahale edilen birkaç bölümden oluşan 9 bölümden geçeceksiniz (ne yazık ki, buraya gelişinizi kutlamak için çekici bir müzik yok).

Bahsettiğim gibi, keskin nişancılar ekmek ve tereyağınızken, av tüfeği ve makineli tüfek ikincil bir rol oynamaktadır. Buna ek olarak, farklı atılabilir silahlar ve sizi patlayan mayınlar ve trip teller, sizi arkanızdaki yaklaşan düşmanlardan korumak ve tuzak olarak kurmak için tuzaklar olarak ayarlıyor.

Perks eğlencenin yanı sıra, her biri için küçük beceri ağaçlarıyla oynamak için yükseltme kitleri kullanarak elde edebileceğiniz silahlarınız için güç artışlarıyla birlikte ekliyor. Her şeyin kilidini açtıktan sonra, bir meydan okumayı tamamladıktan sonra silaha hakim olarak işleri daha da ileriye taşıyabilirsiniz. Özel yetenekler başka bir harika ekleme ve sadece dört tane olsa da, en zor anlarda büyük bir fark yaratabilirler.

Ayrıca, onlar için farklı efektler ve yükseltmeler de seçebilirsiniz. Şimdiye kadarki favorim, ölümsüz Nazileri yumruklamak için elektrikli bir yumruk içeriyor ve etkisi aynı anda birden fazla hedefi vurabilir, sizi bir hevesle beladan kurtarabilir. Bu elemental twists her yerde ve oyun sürekli onları kullanmak için teşvik ediyor, bu harika. Elektrik şokları anlık bir sersemletme ile sonuçlanır, ancak bazen kafayı bir Nazi’den çıkarırlar, yakın zamanda görmekten yorulacağımdan şüphelendiğim bir animasyon.

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi
Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Ayrıca açıklamak mantıklı olmayan ateş ve hem sizi hem de takım arkadaşlarınızı iyileştirirken zombileri zayıflatan İlahi Hasar da birkaç saniyeliğine şövalye olmanıza izin veriyor. Hepsi küçük eklemelerdir, ancak hepsi diğer her şeyin üstüne çıplak olmak için çok fazla olmadan inanılmaz derecede iyi çalışır.

Ve her şeyden çok var

Tüm bu unsurlara yüklemelerde erişilebilir ve ince ayar yapılabilir (evet, birden fazla yükleme oluşturabilir ve görevden önce bunları ziftlerden silah alarak veya gittikçe düşmanlardan yağma olarak değiştirebilirsiniz).

Savaş sırasında, yolunuzdaki her şeyi öldürdüğünüzde, zamanınızı yavaşlatmanıza, yakındaki tüm zombilerin düşmesine neden olan bir alanda patlayacak güçlü bir mermi vurduğunuzda, tuttuğunuz silaha bağlı olarak değişen özel yetenekler zamanla ücret alacak zemin kısa bir süre sersemletildi ve daha fazlası. Oh ve aynı zamanda sizi iyileştirdikleri için temiz olan yakın çeyrek infazlar var.

Her başarılı ve başarısız atışı takip eden sürekli killline metre geri döndü ve şimdi çok daha belirgin bir şekilde gösteriliyor. Her bölüm de zorluklar sunuyor ve her yerde bulmak için koleksiyonlar var, bu da bir albümde sergilenen çıkartmalar şeklinde irfan bakışları veriyor.

Oyun boyunca, aynı zamanda rütbenizi yükselten deneyim kazanacaksınız ve diğer şeyler arasında silahlarınız, yükseltmeleriniz ve daha fazla avantaj taşımak için yuvaların kilidini açmanız için farklı kostümler dahil ödüller vereceksiniz. X-ışını kameraları da bir geri dönüş yapar, ancak önceki oyunlarla karşılaştırıldığında, daha az sıklıkta bulunurlar (bu, seçenekler menüsünde ayarlayabileceğiniz bir şeydir.)

Senaryolar şimdi geniş bir şekilde açıldı ve ölçekleri kesinlikle hem daha iyi hem de daha kötüsü için üçlemenin üzerinde bir gelişme gibi hissediyor. Hala gezinmek için harika hissediyorlar ve bir kabini veya terk edilmiş bir binanın üst katını incelemek için ana yoldan ayrıldığınızda neredeyse her zaman ödüllendirileceksiniz. Örneğin eller, bulmak için komik koleksiyonlardır – bir duvara hareketli bir gölge sunmak veya bir sınıf tahtasına düşmek, muhtemelen şu anda kafanızda olan yıpranmış tırnaklarıyla bu korkunç sesi çıkarır. Her yerde son derece ürpertici bebekler de var.

Zombie Army 4: Dead War İncelemesi
Zombie Army 4: Dead War İncelemesi

Zombie Army 4: Dead War’da başka bir ek olarak, genellikle sınırlı bir kullanımı olan bazı sabit tuzaklar var, ancak yaklaşan bir kalabalık sayısının azaltılmasına yardımcı olmak için süper yararlı olabilir. Bazıları patlamaya başlamadan önce zemini elektriklendirir veya kaydedilmiş bir diyalogla zombileri çeker, diğerleri ise yakınlarda her şeyi yiyecek korkunç bir ölümsüz köpekbalığına sahiptir.

Tüm bunlar ilginç gelebilir ve özellikle her şey yeterince iyi karıştığında. Sorun, ilk oyunun özünün bir kısmının süreçte kaybolmasıdır – özellikle, daha içerdiği, ancak oldukça keşfedilebilir senaryoların atmosferine gerçekten uyan klostrofobik bir duyumla sunulması.

Şimdi, A noktasından B noktasına gitme hissi çok daha akıcı ve bir arsa cihazının sizi düşman dalgalarından kurtulan bir tür barınakta bırakacağı birkaç an var. Bu anlarda genellikle kullanmak için bol miktarda cephane var, bu da onları biraz bıraktı.

Temel Özellikler

İnceleme Fiyatı: £ 49.99

Platformlar: PS4, Xbox One, PC

Tür: Nişancı

Geliştirici: Rebellion

Vizyon Tarihi: 4 Şubat 2020

Artıları

Mükemmel bir şekilde birbirine bağlanan birkaç ekleme

Serideki korkunç estetik daha da karanlık hale geldi

Yüksek oranda tekrar oynatılabilir

Diğer birçok zombi oyunu arasında öne çıkıyor

Eksileri

Ana akım çok oyunculu uygulamalara odaklanmak bazen rahatsız edici

Senaryolar yaratıcı, ancak gerçekten akıcı

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir