4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Diğer... Dosya Uzantıları Zip dosyasını açma

Zip dosyasını açma

- Advertisement -
- Advertisement -

Zip dosyasını aç

Zip dosyası, bir veya daha fazla dosya ve klasör içerebilen sıkıştırılmış bir arşiv dosyasıdır. Zip dosyasında en sık kullanılan sıkıştırma algoritması DEFLATE’dir, ancak zip dosyasında diğer sıkıştırma algoritmalarına da izin verilir. Günümüzde en yaygın kullanılan arşiv formatı Zip dosyasıdır. Dosyaları ve klasörleri zip dosyasına sıkıştırarak, dosyaları
İnternette aktarırken çok fazla disk alanı ve ağ bant genişliğinden tasarruf edebilirsiniz  .

PowerISO ile zip dosyaları oluşturabilir, açabilir, çıkarabilir ve dönüştürebilirsiniz. Zip arşivini açmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin,

  • PowerISO’yu çalıştırın.

  • Araç çubuğundaki “Aç” düğmesini tıklayın veya “Dosya> Aç” menüsünü seçin.

  • Bir “Dosya aç” iletişim kutusu açılır. Zip dosyasını içeren klasöre gidin, dosyayı seçin ve ardından “Aç” düğmesini tıklayın.

  • Zip arşivi şifrelenmişse, PowerISO dosyayı açmak için parolayı girmenizi isteyebilir. Dosya için doğru parolayı girin, ardından “Tamam” ı tıklayın.

  • PowerISO, zip dosyasını açacak ve içindeki tüm dosya ve klasörleri listeleyecektir. Daha sonra zip arşivindeki içeriğe göz atabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Dosya adının sonunda bir ‘*’ varsa, bu, dosyanın bir parola ile şifrelenmiş olduğu anlamına gelir.

  • Zip dosyasındaki dosyaları çıkartmak istiyorsanız, lütfen çıkartmak istediğiniz dosyaları seçin, ardından ” Zip dosyasını çıkart ” iletişim kutusunu açmak için araç çubuğundaki “Çıkart” düğmesine tıklayın . Hiçbir dosya seçilmezse, zip arşivindeki tüm dosyalar çıkarılacaktır.

  • Çıkarma için hedef dizini seçin. Tüm dosyaları çıkarmak istiyorsanız, “Tüm dosyalar” seçeneğini seçmelisiniz. Aksi takdirde, yalnızca seçilen dosyalar çıkartılacaktır.

  • Zip arşivini çıkarmaya başlamak için “Tamam” düğmesini tıklayın. PowerISO, çıkarma sırasında ilerleme bilgisini gösterecektir. İşlem tamamlandıktan sonra, çıkarılan dosyaları hedef klasörde bulabilirsiniz.

PowerISO

 

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60