Haber

YouTube TV ‘Mozaik Modu’ oturma odanızda bir spor barı oluşturur

Google’ın, etkinleştirecek bir Mozaik Modu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. YouTube TV Amerika Birleşik Devletleri’ndeki izleyicilerin aynı ekranda dört eşzamanlı akışın keyfini çıkarıyor…

YouTube TV’nin FuboTV’nin popüler Çoklu Görüntüleme özelliğiyle eşleşmesini de görecekti.

Bilgisayarınızda bir canlı maç izlemeye alışkın bir spor delisiyseniz, en iyi televizyon diğeri tablette ve üçüncüsü dizüstü bilgisayar Mozaik Modu ile başlatılırsa daha iyiye gidebileceğiniz bildiriliyor.

Örneğin, çeşitli kanallarda NFL Pazar günü erken başlama maçlarına veya cumartesi günleri NCAA kolej futbol maçlarına uyum sağlamak için ideal olacaktır.

Bu arada, canlı bir Premier Lig maçı ikisinden biriyle çatışırsa, ana TV’nizde hangisini izleyeceğinizi seçmek zorunda değilsiniz.

İddiaya göre, özellik ekranı her biri için bir kanalla dört çeyreğe bölecek, bu da evde büyük bir ekranınız varsa harika. Muhtemelen, kullanıcılar ekranın farklı bölümlerini vurgulayarak ses beslemesini değiştirebileceklerdir.

Rapor şöyle diyor: “Son olarak YouTube, YouTube TV hizmetini birkaç yeni özellikle güncellemek istiyor. Bunların başında: YouTube TV, abonelerin TV ekranını çeyreğe bölerek aynı anda dört adede kadar canlı yayın izlemesine olanak tanıyan Mozaik Modu adlı bir şeye sahip olacak.”

FuboTV’nin çoklu görüntüleme özelliği, 2020 sonbaharında Apple TV kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve kısa süre önce Multiview’a canlı oyunları hızla ekleyebilen bir puan tablosunun eklenmesiyle daha iyi hale geldi.

Sony’nin artık feshedilmiş PlayStation Vue ABD’de canlı TV yayın hizmeti olarak bir nevi öncü olan yayın hizmeti, çoklu görüntülemeyi de içeriyordu.

Raporun ana odak noktası, YouTube Shorts’un YouTube Music için daha iyi destekle akıllı TV platformlarına gelmesi önerisidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu