Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa İnternet YouTube, Trafiği Artırmak İçin @username Handles'ı Başlattı

YouTube, Trafiği Artırmak İçin @username Handles’ı Başlattı

- Advertisement -
- Advertisement -

YouTube, kullanıcıların içerik oluşturucularını doğrudan etiketleyerek içerik oluşturucuları bulmaları ve onlarla etkileşim kurmaları için yeni bir yol sunuyor. Haberler ve Etkinlikler sayfası kanalların @username biçiminde benzersiz tanımlayıcılar kullanmasına izin verir.

Bu tutamaçlar, diğer yerlerin yanı sıra yorumlarda, video açıklamalarında ve kanal sayfalarında görünerek kullanıcıların diğerlerini hızla etiketlemesine olanak tanır.

YouTube duyuru aracılığıyla “Yakında yorumlarda, topluluk gönderilerinde, video açıklamalarında ve daha fazlasında birbirinizden bahsetmek daha kolay ve daha hızlı olacak” dedi. “Örneğin, içerik oluşturucular yorumlarda bahsedilerek veya yakın tarihli bir ortak çalışmanın başlığında etiketlenerek görünürlüklerini artırmalarına ve yeni kitlelere ulaşmalarına yardımcı olabilir.”

Tutamaçlar önümüzdeki ay kullanıma sunulacak ve içerik oluşturucular, tutamaçlarını seçebilecekleri zaman bilgilendirilecek. Bir kanalın zaten kişiselleştirilmiş bir URL’si varsa, bu varsayılan olarak tanıtıcı olacaktır, ancak bu, bildirim alındıktan sonra kısa bir süre için değiştirilebilir.

YouTube duyuruda, “Bir içerik oluşturucunun tanıtıcı seçim sürecine ne zaman erişeceği, genel YouTube varlığı, abone sayısı ve kanalın etkin olup olmadığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır” dedi.

Kanal Adlarını Benzersiz Tanımlayıcı Olarak Birleştirir

2022’nin başlarında YouTube, içerik oluşturucuların her ikisini de değiştirmesine izin vermeye başladı isim ve URL onların kanallarından. Bunlar, kanalların kendilerini tanımlamasına ve ayırt etmesine yardımcı olmak için marka bilinci oluşturma fırsatları sundu.

Bununla birlikte, kanal adlarının aksine, her bir tanıtıcı benzersiz olacak ve içerik oluşturucuların farklı markalarını daha fazla ayırt etmelerine olanak tanıyacak.

Bu, Facebook, Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal medya sitelerinde yaygın olarak kullanılan tanıtıcılara ve kullanıcı adlarına benzer.

Bu güncellemeden önce YouTube, biçimin kullanımı için yalnızca sınırlı destek sunmuştu. Kullanıcılar başkalarından bahsetmek için YouTube Canlı sohbetlerinde kullanabilir veya içerik oluşturucular kanallardan ve video başlıklarından bahsetmek için @ biçimini kullanabilir, ancak başka bir kullanıcıyı yalnızca yorumlarına yanıt vererek etiketleyebilir.

@Kullanıcı Adı Formatı TikTok ile Rekabet Etmek İstiyor

Dünya çapında bir milyar kullanıcı, kısa biçimli video platformu TikTok, sosyal medya dünyasında önemli bir oyuncu haline geldi. Bu nedenle, diğer sosyal medya platformları, Facebook’u başlatarak onunla rekabet etmenin yollarını arıyor.

TikTok’un sunduğu özelliklerden biri, kullanıcıların gönderiler ve sonuçta ortaya çıkan tartışmalar ve sonuçlar aracılığıyla sohbetlere katılma yeteneğidir. YouTube, hem kanal sayfalarına hem de Shorts’a @username tanıtıcıları ekleyerek benzer bir kullanım oluşturmayı umuyor.

BENZER YAZILAR

eGPU Nedir? – External Graphics Processing Unit

eGPU Nedir? “Harici Grafik İşleme Birimi”nin kısaltmasıdır. eGPU, bilgisayarın dışında bulunan bir grafik işlemcisidir. Bilgisayarın dışında grafikleri gerçek zamanlı olarak işlemek için yeterli bant genişliği...

OTP

OTP dosyası nedir? .otp uzantılı dosyalar, uygulamalar tarafından OASIS OpenDocument standart formatında oluşturulan sunum şablonu dosyalarını temsil eder. Böyle bir dosyanın içeriği, metin, resimler, şekiller,...

Nebahat Çehre Kimdir, Nebahat Çehre Biyografisi

Nebahat Çehre Nebahat Çehre 19 Mart 1944 tarihinde, Samsun'da dünyaya gelen sanatçı; fotomodellik, mankenlik, sinema oyunculuğu, ses sanatçılığı ve son olarak dizi oyunculuğu yapmıştır. Nebahat...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...