Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Webmaster Yoast SEO 19.10 Güncellemesi - Güncellemeden Önce Bunu Bilin

Yoast SEO 19.10 Güncellemesi – Güncellemeden Önce Bunu Bilin

- Advertisement -
- Advertisement -

Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü 19.10 sürümüne ve premium sürümü 19.5’e güncellendi ve çok sayıda önemli değişiklik getirdi.

Güncelleme yapıp yapmamayı düşünüyorsanız, bu sürümler hakkında bilmeniz gereken şey budur.

WooCommerce 7.1 Uyumluluğu

Hem ücretsiz hem de premium sürüm sürümleri, yakın zamanda piyasaya sürülen WooCommerce sürüm 7.1’i çalıştıran kullanıcılara fayda sağlar.

WooCommerce 7.1 çok büyük bir sürümdür ve geliştirmeler arasında, Yüksek Performanslı Sipariş Depolama adlı veritabanında bir değişiklik vardır (HPOS).

Yüksek Performanslı Sipariş Depolama, veritabanında değişiklikler yapar, bu nedenle bu yeni özelliğin etkinleştirilmesi, eklenti geliştiricilerinin yeni özelliği yakalamasına zaman tanımak için şimdilik isteğe bağlıdır.

A WooCommerce kayıt edilmiş:

“İlk üretim sürümünden sonra, HPOS özelliği tercih edilmeye devam edecek ve geliştiricilerin eklentilerini HPOS ile uyumlu hale getirmelerine yardımcı olacak, kaç uzantının uyumlu olduğunu ve kaç mağazanın özelliği aktif olarak test ettiğini yakından takip edeceğiz.”

Yoast 19.10/19.5 Premium, her ikisi de yeni WooCommerce HPOS özelliği ile uyumluluğa sahiptir. Bu, HPOS’un etkinleştirilmesinin bir web sitesi çökmesine neden olması durumunda, Yoast SEO’yu suçlu olarak ekarte etmenin güvenli olduğu anlamına gelir.

Yoast için WooCommerce SEO eklentisinin kullanıcıları, Google’da aramada yeni iyileştirmeler için uygun hale getiren yapılandırılmış verilerde yapılan bir güncellemeden de yararlanacak.

Yoast 19.10 Önemli Bir Hata Hatasını Düzeltiyor

Güncellenen Yoast SEO eklentisi, web sitesinin çökmesine neden olabilecek bir hata için bir yama sunuyor.

Yoast SEO’su değişiklik günlüğü sorunu diğer (adsız) eklentilerde suçluyor:

“Klasik düzenleyicide, metabox kancalarını kötüye kullanan belirli eklentilerle birlikte ölümcül bir hatanın oluşmasına neden olan bir hatayı düzeltir.”

Meta kutuya bir örnek, kullanıcıların ana içerikte olmayan ek içerik eklemesine olanak tanıyan özel bir alandır.

Elementor ile İlgili İki Hatayı Düzeltir

Elementor ile ilgili ilk hata düzeltmesi, Yoast SEO meta verilerini (belirli koşullar altında) kaydetme yeteneğini etkileyen ve büyük bir sorun olan bir sorunu onarır.

Değişiklik günlüğü şunları belirtir:

“Manage_options özelliği olmayan bir kullanıcı bir gönderiyi Elementor’a kaydederse, Yoast SEO ile ilgili meta meta verilerinin kaydedilmemesine neden olan bir hatayı düzeltir.”

Yoast’ın ikinci hata düzeltmesi, aynı “Manage_options yeteneği” sorun.

Değişiklik günlüğü şunları açıklar:

“Manage_options özelliğine sahip değillerse, site genelinde temel erişim kimlik doğrulaması olan kullanıcılardan Elementor’da bir gönderi kaydederken kimlik bilgilerini girmelerinin istendiği bir hatayı düzeltir.”

WordPress 6.1 Uyumluluk ve Çeşitli

Sürüm 19.10, Yoast SEO ayar sayfalarına özel içerik eklemek için kullanılan bir düzineden fazla kancayı kullanımdan kaldırdı.

Son olarak, Yoast SEO, yeni yayınlanan WordPress 6.1 kod adlı Misha ile tam uyumluluk sunar.

Yoast SEO’nun En Son Sürümüne Güncelleme Yapmalısınız?

Bazı insanlar, büyük bir hata olması ve bunun kötü bir strateji olmaması ihtimaline karşı, bir eklentiyi güncellemeden önce anlaşılır bir şekilde beklemeyi tercih eder.

Yoast SEO, beş milyondan fazla web sitesi yayıncısı tarafından kullanılmaktadır. Güncellenmiş eklenti dün yayınlandı ve şu anda hiçbir rapor yok. Yoast SEO destek forumu bu, bu güncelleştirmeyle ilgili yaygın sorunlar olduğunu gösterir.

Aslında, şu anda yalnızca bazen diğer eklentiler ve temalarla daha fazla ilgisi olan rastgele sorunlar var.

Bu güncellemeyle ilgili bir sorun kalıbını gösteren hiçbir sorun yoktur.

Yoast SEO’nun en son sürümüne güncellemeyi düşünmek, özellikle WooCommerce veya Elementor kullanan ancak bu kullanıcılarla sınırlı olmayanlar için iyi bir fikirdir.

Yoast SEO 19.10/19.5 Premium, WordPress’in en son sürümüyle uyumludur, böylece kendi içinde güncellemeyi arzu edilen bir seçenek haline getirir ve uyumsuzluk sorunlarını önlemeye yardımcı olduğu için tüm eklentilerin ve temaların en son sürümünü kullanmak için iyi bir uygulamadır.

BENZER YAZILAR

APPXBUNDLE

APPXBUNDLE dosyası nedir? APPXBUNDLE dosyası, Microsoft Visual Studio ile oluşturulan bir paket dosyasıdır ve Windows uygulamalarının (hem Masaüstü hem de UWP) Microsoft Store üzerinde dağıtımı için kullanılır. www.microsoft.com/en-us/store/apps/windows). x86, x64...

Apple, AirPods Pro’yu H2 Chip ile Yenileyerek Daha İyi Ses Kalitesi, Pil ve Daha Fazlasını Sunuyor

Apple nihayet AirPods Pro'nun yepyeni yorumunu duyurdu. Onlara yeni bir isim vermek yerine, Apple bir yenileme ile devam etmeye karar verdi. Ancak bu, Apple'ın...

Microsoft, Microsoft AntiSpyware 1.0.613 Beta sürümünü yayınladı

Microsoft, Microsoft AntiSpyware Beta sürümünü yayınladı Microsoft AntiSpyware Beta'nın ilk sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık altı ay geçmesine rağmen, şirket beklediğimiz gibi bir Beta...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...