Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Editoryal Yine, Microsoft’un Gecikmeli Andromeda Android’i Çalıştırırsa Ne Olur?

Yine, Microsoft’un Gecikmeli Andromeda Android’i Çalıştırırsa Ne Olur?

Birçoğunun Surface Phone olarak adlandırdığı Microsoft Andromeda, yazılım devinin daha önce kullandığı bir yaklaşımı kullanarak Surface serisini genişletmeye yardımcı olması beklenen ve esasen şirketin yeni bir ürün kategorisine öncülük etmesine yardımcı olacak bir projedir.

Çift ekran tasarımı ve çeşitli form faktörlerine izin veren devrim niteliğindeki menteşeleri ile Andromeda, bu yıl gün ışığına çıkması beklenen iddialı bir fikirdi.

Ancak son çıkan söylentilere göre bu proje üzerindeki çalışmalar planlandığı gibi ilerlemiyor  En azından çünkü Microsoft’un daha gün ışığını görmeden Andromeda’dan tamamen vazgeçmesi ihtimali var.

Microsoft’un bu cihazın piyasaya sürülmesini ertelemeye karar vermesinin nedenlerinden biri de projenin yazılım tarafıydı. Konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre, ona güç vermesi gereken platform olan Andromeda OS hazır değil ve dahası şirket, böyle yeni bir tasarım için uygulama ekosisteminin büyümesinden memnun değil.

Uygulama eksikliği geri döndü.

Başka bir deyişle, geliştiricilerin uygulamalarını mobil platforma taşımaması nedeniyle Windows Phone’un başarısız olmasının ardından Microsoft, uygulama eksikliğinin başka bir kurban oluşturmasından korkuyor.

Peki ya Andromeda Android’i çalıştırırsa? Bu, yeni bir projenin ortaya çıkaracağı uygulama eksikliği ve diğer tüm zorluklarla başa çıkmanın en kolay yolu değil mi?

Microsoft’un cihazları üzerinde tam kontrole sahip olmak istediğini ve Windows 10’un müşterilere çok daha geniş bir özellik yelpazesi sunacağını biliyorum, ancak Android ile Microsoft, şirketi Andromeda’yı geri tutmaya zorlayan aksiliklerin çoğunu çözebilecekti.

Microsoft, halihazırda milyonlarca indirme kaydeden zengin bir uygulama portföyüne sahip olduğundan, Android ekosistemine zaten derinden dahil olmuştur. Bu aslında Redmond’un mobil platformu olmadan mobil cihazlara bağlı kalmanın kendi yoludur, bu nedenle Android’e yatırım yapmak kesinlikle bir önceliktir.

Microsoft, Android’e derinden bağlı.

Ayrıca, Andromeda en başından beri dizüstü bilgisayar ve tablet dahil olmak üzere birden fazla form faktörü sunmak için tasarlandı.

Andromeda bu tür tasarımlar için tamamen hazırlanmıştır ve kullanılan boyut ve form faktörü ne olursa olsun kolayca uyum sağlayabilir. Çift önyükleme yapılandırması da bir seçenek olabilir, ancak bu fikri benimsemek Microsoft’un aynı anda iki farklı işletim sistemini desteklemesi gerektiği anlamına gelebilir.

Andromeda OS’nin Microsoft için bu kadar büyük bir zorluk olduğunu bilmiyordu. Bu yazıda Microsoft’un Android’i seçmesinin çok büyük bir sürpriz olmayacağını açıkladım:

“Microsoft zaten kendi mağazalarına Android telefonlar satıyor, bu yüzden şirket kendi ürünlerini piyasaya sürerek bariz olanı kucaklamaktan başka bir şey yapmıyor” dedim.

Andromeda’daki Android, cennette yapılmış bir eşleşme gibi görünse ve bizim için anlamlı olsa da, birçok nedenden dolayı Microsoft için kesinlikle bir seçenek değil. Bugünün Microsoft’u yalnızca Windows 10 ve Windows 10 ile ilgili olduğundan, şirket büyük olasılıkla projeyi Android ile başlatmak yerine iptal etmeyi tercih edecektir.

Ne yazık ki bu yaklaşım, gelecek vaat eden cihazlardan birini uzun süre kaybedebileceğimiz anlamına gelebilir ve görünüşe göre, diğer şirketler zaten benzer fikirleri araştırıyor.

Önümüzdeki aylarda bir değişiklik olmazsa Microsoft bu tasarıma öncülük etme fırsatını kaybedebilir ve böyle bir projeye ilk yatırım yapanlardan biri olmasına rağmen sonunda partiye geç kalabilir.

RELATED ARTICLES

Telefonunuzda Neden Asla Ucuz, Markasız Bir Pil Kullanmamalısınız?

Er ya da geç, bu günlerde piyasadaki herhangi bir akıllı telefonun pil bozulma seviyesi, pilin değiştirilmesi gereken noktaya kadar artıyor. Ve ne yazık ki, telefon...

Tam Yazılım Sıfırlamanın Gücünü Asla Küçümseme

İster bireyler ister Microsoft gibi büyük şirketler olsun, yazılım geliştiriciler ne kadar çaba gösterirse göstersin, kalite güvencesi ve lansman öncesi testlere tabi tutulursa, hatalar...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments