Ana Sayfa / İnternet / Yesteryear’ın PC klasikleri keyfini ücretsiz çıkarın
Yesteryear'ın PC klasikleri keyfini ücretsiz çıkarın
Yesteryear'ın PC klasikleri keyfini ücretsiz çıkarın

Yesteryear’ın PC klasikleri keyfini ücretsiz çıkarın

Eski günlerden hatırladığınız oyunları oynayın – kurulum veya karışıklık gerekmez

Bugün oyun pazarında çok şey oluyor olsa da, çoğumuz temasımızı kaybettiğimizi hissediyoruz – her şey altı diskete geldiğinde işler daha iyi oldu ve bilgisayarlarımızın başlatılması beş dakika sürdü. Jason Scott ve dijital arşivciler ekibinin çabaları sayesinde, bu ifadenin doğru olup olmadığını veya sadece geçmişe bakan gül renkli gözlüklerin bir örneğini keşfedebilirsiniz. Sağ web de eski günleri relivethe kolay tarayıcısı sadece archive.org en sından: s (/ softwarelibrary www.archive.org/ ayrıntıları) oftware kütüphane, sen yeniden keşfetmek istediğini bulmak ve clickthe büyük güç simgesi. Bu bir emülatör başlatır – sağındaki dört oklu tam ekran simgesini tıklayın ve geçmişle oynuyorsunuz.

“Eski güzel günleri web tarayıcında yeniden yaşamak kolay ”

Tüm archive.org teklifleri bu değildir. Keşfedilecek geniş bir vintage kayıtlar, film ve TV efemera koleksiyonu, eski shareware CD’leri ve coverdisk’lerin bir kataloğu, 1980’lerin ve 90’ların sahil klasiklerini taklit eden bir arcade koleksiyonu ve çok sayıda eski Windows 3.1 yazılımı da var. Geçmişte, web sitelerinin kopyalarını belirli tarihlerde göründükleri gibi saklayan Wayback Makinesini de kullanabilirsiniz – sadece web adresini takın, tarihi seçin ve web’in eski günlerine taşınırsınız. Site, 1996 yılında kurulduğundan beri bu verileri topluyor, bu yüzden eğer bu kadar eğimli iseniz, gezinmek için 20 yılı aşkın web arşivleri var.

Bunların hepsi mümkün çünkü arşiv. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan org bir kütüphane olarak kayıtlıdır, yani kesinlikle telif hakkıyla korunan eserleri kataloglama ve paylaşma misyonu her şeyden önce gelir. Sadece büyük hollywood filmleri veya günümüzün en iyi oyunları taşıdığını görmeyi beklemeyin – bu içerik için bir tür yasal kapanma olacağını hayal ederiz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir