Ana Sayfa / Bilim / Yeni Türler
Yeni Türler
Yeni Türler

Yeni Türler

Bilim insanları yeryüzünde hâlâ keşfe – dilecek çok sayıda canlı olduğunu düşünüyor. Bunun için de devamlı yeni tür arıyorlar.

2011 yılında Kaliforniya Bilimler Akademisi’nden araştırmacılar tüm kıtalarda, üç okyanusta, en yüksek yerlerden derin deniz bölgelerine kadar olan ekosistemlerde araştırmalar yaptı ve şimdiye kadar hiç bilinmeyen 140 türü bilim dünyasına tanıttı.

Bu türler arasında 72 eklembacaklı, 31 deniz sal – yangozu, 13 balık (bunların 4’ü derin deniz köpekbalığı), 11 bitki, 9 sünger, 3 mercan ve 1 tane de sürüngen türü var. Türlerin listesi – ne aşağıdaki web sayfasından ulaşılabiliyor.

www.calacademy.org/newsroom/releases/2011/new_species_list.php Diğer bir keşif haberi 2012 Ocak ayının sonlarına doğru Surinam’dan geldi. Araştırmacılar Surinam’ın tropikal orman bölgesinde yeni bir tür keşfettiklerini açıkladı.

Doğa koruma ile ilgili olarak çalışan sivil toplum kuruluşu Conservation International’ın koordinasyonuyla yapılan araştırmada 1300 tür toplayan bilim insanları, bunlardan 46’sının daha önce bilinmeyen türler olduğunu açıkladı.

Türlerin fotoğraflarına buradan ulaşılabilir.

http://www.conservation.org/newsroom/pressreleases/Pages/AnArmored-Catfish-Cowboy-Frog-and-a-Rainbow-of-Colorful-Crittersdiscovered-in-southwest-Suriname.aspx

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir