Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana Sayfa Haber Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor

- Advertisement -

Bu hikayede ifade edilen görüşler yalnızca yazara aittir ve asayfa veya bağlı kuruluşlarının görüşlerini yansıtmaz.

Yaklaşan ekonomik zorluklarla birlikte, tüketiciler paradan tasarruf etmek için her yere koşuyorlar.

Abonelik fiyatlarını yükselttiği için tüketicilerin tepkisini aldıktan sonra Netflix, Kasım 2022’de en yeni katmanı olan Reklamlı Temel’i kullanıma sundu.

Reklam katmanı aboneliği ayda 6,99 ABD dolarıdır – Standart aboneliğinden ayda neredeyse %55 daha düşüktür.

Tüketiciler için aylık maliyet daha düşük olsa da, en yeni katman gizli fiyat etiketleri ile birlikte gelir.

Öngörülemeyen Reklam Zamanlaması

Yeni Netflix Basic with Ads katmanında, kullanıcılar saatte yaklaşık 4-5 dakika reklam bekleyebilirler.

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor
Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor.

Netflix için saat başına reklam süresi diğer akış hizmetleriyle karşılaştırılabilir olsa da, devam eden sorun şudur: ne zaman bir reklam gösterilecektir. Reklam zamanlamaları tahmin edilemez ve bu da kullanıcı deneyimini kesintiye uğratır.

Reklamlar için video içeriği, diğer akış hizmetlerine kıyasla beklediğinizle ilgilidir. Ama aynı sorun elinizin altında – ne zaman bu, kullanıcının Netflix’teki izleme deneyiminde görünecek mi?

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor
Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor.

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, reklamların yerleşimi kadar reklam miktarı da tutarsızdır, bu da Netflix’in yalnızca kullanıcılar için değil, reklamverenler için de en iyi etkileşimi bulmak için test yaptığına inanılmasına yol açar.

Belirli Başlıklar Premium Fiyatla Gelir

Netflix Basic with Ads katmanındaki ikinci nüans, bu düzeyde hangi şovların ve filmlerin sunulduğundan gelir.

Öngörülemeyen reklam deneyimine benzer şekilde, Temel katmandaki mevcut başlıklar, bir kafiye veya sebep olmaksızın son derece dağınık görünüyor.

Temel kullanıcılar için mevcut olmayan başlıklar, kısıtlandığını gösteren kırmızı bir asma kilit gösterecektir.

Kırmızı asma kilit pasif bir “Harekete Geçirici Mesaj” gibi görünüyor çünkü kullanıcılar asma kilitli başlığa tıklayabilir ve bu onları bir yükseltme ekranına götürür.

Netflix’in abone stratejisinin, hizmete yeni kullanıcıları çekmek veya önceki abonelerin Temel fiyat düzeyinde geri gelmesini sağlamak olduğunu varsayıyorum. Bu, artan fiyatlardan bu yana düşen abone sayılarının büyümesine ve ölçeklenmesine yardımcı olabilir.

Bir kullanıcı girdikten sonra, kullanıcılar için “olması gereken” olabilecek başlıkları kısıtlamak, kullanıcılara yükseltmenin değerini göstermeye çalışır.

Reklamverenler Bağlantılı TV Etkileşimini Nasıl Tahmin Edebilir?

Ekonomik belirsizlikte tüketiciler, para biriktirmeye çalışırken reklamları dahil etmek için görüntüleme deneyimlerinden fedakarlık etmeye istekli olabilir. Ancak izleme deneyimi azalırsa, tüketiciler Connected TV reklamlarıyla etkileşime girmeye daha az meyilli olabilir.

2021’de Morning Consult, anket tüketicilere akış hizmetleri reklamlarıyla ilgili deneyimleri hakkında. Ankete göre:

  • Kullanıcıların %69’u aldıkları reklamların tekrarlayıcı olduğunu düşündü
  • Kullanıcıların %79’u bu deneyimden rahatsız oldu

Peki, bu reklamverenler için ne anlama geliyor?

Nasıl baktığınıza bağlı olarak, pazarlamacılar bunu şöyle görebilir:

  • Bir fırsat. Çok fazla tekrarlanan reklam varsa bu, Connected TV/OTT’de rekabetin düşük olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, OTT pazarı çok doygun hale gelmeden önce marka bilinirliği fırsatı sizin için daha uygun maliyetli olabilir.
  • Uzak durmak için bir işaret. Akış hizmetleri, tüketicinin görüntüleme deneyimini düzeltmezse, kullanıcıların reklamlarla etkileşim kurma olasılığı daha düşüktür. Ve başlıklar daha yüksek oranda kısıtlanıyorsa, tüketiciler eskisinden daha hızlı bir oranda vazgeçebilir. Bu da, reklamverenler için yüksek Etkileşim Başına Maliyet anlamına gelir. Bu, kısıtlı bütçeli markalar için daha riskli bir yatırım olabilir.

Özet

En yeni Netflix fiyat katmanı, diğer akış hizmetleriyle daha düşük bir fiyata rekabet etmelerini sağlar. Bu, kendi açılarından mükemmel bir stratejik hamledir ve reklamverenlerin diğer akış hizmetlerini kullanamayan kullanıcıların önüne geçmeleri için OTT alanını açar.

Plan türü yeni olsa da, Netflix (ve reklamverenler) kullanıcı etkileşimini yakından izlemeli ve etkileşimi ve abone büyümesini en üst düzeye çıkarmak için gerekli tüm stratejik pivotları yapmalıdır.

Netflix reklamları daha büyük reklam şirketlerine açık olsa da, gelecek yıl Hulu’ya benzer bir şirket içi reklamcılık platformu sunmalarını bekliyorum.

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments