Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana Sayfa Haber Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor

- Advertisement -

Bu hikayede ifade edilen görüşler yalnızca yazara aittir ve asayfa veya bağlı kuruluşlarının görüşlerini yansıtmaz.

Yaklaşan ekonomik zorluklarla birlikte, tüketiciler paradan tasarruf etmek için her yere koşuyorlar.

Abonelik fiyatlarını yükselttiği için tüketicilerin tepkisini aldıktan sonra Netflix, Kasım 2022’de en yeni katmanı olan Reklamlı Temel’i kullanıma sundu.

Reklam katmanı aboneliği ayda 6,99 ABD dolarıdır – Standart aboneliğinden ayda neredeyse %55 daha düşüktür.

Tüketiciler için aylık maliyet daha düşük olsa da, en yeni katman gizli fiyat etiketleri ile birlikte gelir.

Öngörülemeyen Reklam Zamanlaması

Yeni Netflix Basic with Ads katmanında, kullanıcılar saatte yaklaşık 4-5 dakika reklam bekleyebilirler.

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor
Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor.

Netflix için saat başına reklam süresi diğer akış hizmetleriyle karşılaştırılabilir olsa da, devam eden sorun şudur: ne zaman bir reklam gösterilecektir. Reklam zamanlamaları tahmin edilemez ve bu da kullanıcı deneyimini kesintiye uğratır.

Reklamlar için video içeriği, diğer akış hizmetlerine kıyasla beklediğinizle ilgilidir. Ama aynı sorun elinizin altında – ne zaman bu, kullanıcının Netflix’teki izleme deneyiminde görünecek mi?

Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor
Yeni Netflix Reklam Katmanı, Öngörülemeyen Bir Fiyatla Geliyor.

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, reklamların yerleşimi kadar reklam miktarı da tutarsızdır, bu da Netflix’in yalnızca kullanıcılar için değil, reklamverenler için de en iyi etkileşimi bulmak için test yaptığına inanılmasına yol açar.

Belirli Başlıklar Premium Fiyatla Gelir

Netflix Basic with Ads katmanındaki ikinci nüans, bu düzeyde hangi şovların ve filmlerin sunulduğundan gelir.

Öngörülemeyen reklam deneyimine benzer şekilde, Temel katmandaki mevcut başlıklar, bir kafiye veya sebep olmaksızın son derece dağınık görünüyor.

Temel kullanıcılar için mevcut olmayan başlıklar, kısıtlandığını gösteren kırmızı bir asma kilit gösterecektir.

Kırmızı asma kilit pasif bir “Harekete Geçirici Mesaj” gibi görünüyor çünkü kullanıcılar asma kilitli başlığa tıklayabilir ve bu onları bir yükseltme ekranına götürür.

Netflix’in abone stratejisinin, hizmete yeni kullanıcıları çekmek veya önceki abonelerin Temel fiyat düzeyinde geri gelmesini sağlamak olduğunu varsayıyorum. Bu, artan fiyatlardan bu yana düşen abone sayılarının büyümesine ve ölçeklenmesine yardımcı olabilir.

Bir kullanıcı girdikten sonra, kullanıcılar için “olması gereken” olabilecek başlıkları kısıtlamak, kullanıcılara yükseltmenin değerini göstermeye çalışır.

Reklamverenler Bağlantılı TV Etkileşimini Nasıl Tahmin Edebilir?

Ekonomik belirsizlikte tüketiciler, para biriktirmeye çalışırken reklamları dahil etmek için görüntüleme deneyimlerinden fedakarlık etmeye istekli olabilir. Ancak izleme deneyimi azalırsa, tüketiciler Connected TV reklamlarıyla etkileşime girmeye daha az meyilli olabilir.

2021’de Morning Consult, anket tüketicilere akış hizmetleri reklamlarıyla ilgili deneyimleri hakkında. Ankete göre:

  • Kullanıcıların %69’u aldıkları reklamların tekrarlayıcı olduğunu düşündü
  • Kullanıcıların %79’u bu deneyimden rahatsız oldu

Peki, bu reklamverenler için ne anlama geliyor?

Nasıl baktığınıza bağlı olarak, pazarlamacılar bunu şöyle görebilir:

  • Bir fırsat. Çok fazla tekrarlanan reklam varsa bu, Connected TV/OTT’de rekabetin düşük olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, OTT pazarı çok doygun hale gelmeden önce marka bilinirliği fırsatı sizin için daha uygun maliyetli olabilir.
  • Uzak durmak için bir işaret. Akış hizmetleri, tüketicinin görüntüleme deneyimini düzeltmezse, kullanıcıların reklamlarla etkileşim kurma olasılığı daha düşüktür. Ve başlıklar daha yüksek oranda kısıtlanıyorsa, tüketiciler eskisinden daha hızlı bir oranda vazgeçebilir. Bu da, reklamverenler için yüksek Etkileşim Başına Maliyet anlamına gelir. Bu, kısıtlı bütçeli markalar için daha riskli bir yatırım olabilir.

Özet

En yeni Netflix fiyat katmanı, diğer akış hizmetleriyle daha düşük bir fiyata rekabet etmelerini sağlar. Bu, kendi açılarından mükemmel bir stratejik hamledir ve reklamverenlerin diğer akış hizmetlerini kullanamayan kullanıcıların önüne geçmeleri için OTT alanını açar.

Plan türü yeni olsa da, Netflix (ve reklamverenler) kullanıcı etkileşimini yakından izlemeli ve etkileşimi ve abone büyümesini en üst düzeye çıkarmak için gerekli tüm stratejik pivotları yapmalıdır.

Netflix reklamları daha büyük reklam şirketlerine açık olsa da, gelecek yıl Hulu’ya benzer bir şirket içi reklamcılık platformu sunmalarını bekliyorum.

BENZER YAZILAR

Koku- P.Suskind

KİTABIN KONUSU:Tüm insani duyumlarını kaybetmiş salt kokulara karşı duyarlı ve istediği kokuları üretmek için çalışan kendini insanlara kabul ettirmek isteyen bir dahinin hayatı anlatılmaktadır.KİTABIN...

Google, Apple’ın RCS’yi Kullanmaya Başlamasını Gerçekten İstiyor – Bir Noktayı Kanıtlamak için Bir Web Sitesinin Başlatılması

Google’ın iMessage’da RCS istemesi söz konusu olduğunda, durum hakkında sessiz kalmadığını ve şirketin Apple’ı Google’a katmak için en gürültülü girişim olarak adlandırılabilecek bir kampanya...

Eylül’ ün Gölgesinde Bir Yazdı / Ferit EDGÜ

KiTABIN ADI: EYLÜLÜN GÖLGESiNDE BiR YAZDIKiTABIN YAZARI: FERİT EDGÜYAYIN EVi: ADA YAYINLARIBASIM YILI: 1997SAYFA SAYISI: 1111.KİTABIN KONUSU:İstanbulun kıyı semtinde yaşayan alt tabaka insanlar.2.KİTABIN ÖZETİ:Yazar...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...