4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Android Yeni Adblock Tarayıcısı - bunun iyi ve kötü yanı

Yeni Adblock Tarayıcısı – bunun iyi ve kötü yanı

- Advertisement -
- Advertisement -

Yaygın web tarayıcıları (Firefox, Chrome vb.) İçin çok popüler Adblock Plus uzantısının geliştiricileri, bugün Android için “Adblock Tarayıcısı” adlı kendi tarayıcılarını duyurdu. Bu yazının yapıldığı anda Beta aşamasındadır. Tarayıcının ana özelliği, reklamları kullanıma hazır olarak engellemesidir. Bir kez yükledikten sonra, ziyaret ettiğiniz sitelerdeki reklamlardan kurtulmak için kesinlikle başka bir şey yüklemeniz gerekmez.

 

Yeni Adblock Tarayıcısı - bunun iyi ve kötü yanı

Adblock Tarayıcı uygulaması Android için açık kaynak Firefox 37 tarayıcınızın üst üzerine inşa edilmiştir. Bu tarayıcı hakkında çok iyi bir şey, çünkü Firefox desteklediği herhangi bir platformda kararlı, güvenli ve çok esnek bir tarayıcı. Adblock Tarayıcının geliştiricileri, popüler EasyList ve Kabul Edilebilir Reklamlar listelerini doğrudan entegre ettiğinden , web’de gezinirken genellikle Android cihazınızda gördüğünüz çoğu reklamı kaldırabilir.

Adblock Tarayıcısı ile ilgili kötü şey, Adblock ekibinin Android için Firefox’un yerleşik olduğu birçok özelliği kaldırmasıdır. Firefox Sync veya hatta uzantı desteği gibi özellikler Adblock Tarayıcısından kaldırıldı. Bu, çok tartışmalı bir konudur, çünkü birçok kullanıcının bu özelliklere ihtiyacı vardır ve temel Android için Firefox özellik setinde bu gibi radikal değişiklikler yapılırsa asla geçiş yapamaz.

Şahsen, daha iyi performans elde etmek için bazı özelliklerin Adblock Tarayıcısından kaldırıldığını düşünüyorum. Hem Firefox (stokta olan) hem de AdBlock motoru çok fazla bellek tüketiyor, bu nedenle geliştiriciler onu daha hafif hale getirmeye çalışıyor.

Adblock Tarayıcısını İndirin

Adblock Tarayıcısını indirmek için BURAYA Google+ topluluğunda oturum açmalısınız . Topluluğa katıldıktan sonra Beta Kaydolma bağlantısını izlemeniz gerekir .

Firefox’un Android sürümü için bağımsız Adblock Plus uzantısı daha önce mevcut olmasına rağmen, ek bir uygulama gerektiriyordu ve ayrıca ayarlarda bazı ayarlamalar gerekiyordu. Adblock Tarayıcısı bu işlemi basitleştirir ve mobil sörf deneyiminizi değiştirebilir. Android için mevcut diğer çözümlerin aksine, Adblock tarayıcısı HOSTS dosyanızı değiştirmez, kök erişimi gerektirmez ve proxy vb. Kullanmaz. Bu şeyler onu oldukça benzersiz kılar.

Herkes Adblock Tarayıcı’da ayarlanan basitleştirilmiş özelliği beğenmeyecek olsa da, denemek için ilginç bir uygulama. Geliştiricileri, Adblock Tarayıcısını ilgili Firefox sürümünde tutmaya ve yeni bir Firefox sürümü çıktığında güncellemeye söz veriyor.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60