Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Webmaster Yazılım Sektörü Trafik Trendleri Yakınlaştırmayı Aşağı, Diğerleri Yukarıyı Gösteriyor

Yazılım Sektörü Trafik Trendleri Yakınlaştırmayı Aşağı, Diğerleri Yukarıyı Gösteriyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Bir dijital istihbarat platformu olan SimilarWeb, kısa süre önce trafik eğilimleri FAANG hariç, ABD’deki halka açık en büyük 95 yazılım şirketinden biridir, ancak FAANG hariçtir: Meta (eski adıyla Facebook), Amazon, Apple, Netflix ve Alphabet (eski adıyla Google).

2022 yılının ikinci çeyreğinde küresel piyasalarda bir istikrarsızlık dönemi yaşanmış ve bu durum önde gelen yazılım şirketlerinin hisse fiyatlarının büyük bir darbe almasına neden olmuştur.

Ancak, yazılım endüstrisinin web sitesi trafiği çalkantılı olmasına rağmen, SimilarWeb sayılara baktı 2022 Yazılım Şirketleri Benchmarking Playbook’unda tünelin sonunda bir ışık gördü.

İşte ilk üç bulgu:

 • Miktar azaldı; kalite yükseldi. Dünya çapında bu 95 yazılım şirketinin web sitelerine yapılan aylık ziyaretler, 2001 yılının aynı çeyreğine kıyasla 2022’nin ikinci çeyreğinde 1 milyardan fazla azaldı. Ancak, ziyaret süreleri ve ziyaret başına sayfa sayısı arttı, bu da ziyaretlerin kalitesinin ve daha fazlasının arttığını gösteriyor. odaklanmış alıcılar.
 • Hala bulunacak bir büyüme var. Uzaktan çalışmaya bağımlı şirketler, trafikte neredeyse %45’lik bir yıllık düşüş yaşayan zoom.us dahil olmak üzere en önemli düşüşleri gördü. Ancak, en büyük 95 yazılım şirketinin %41’i Haziran 2022’de web sitesi trafiğini her ay artırdı.
 • zoom.us’u hariç tutarsanız, farklı bir resim ortaya çıkıyor. Zoom.us’u ve %43’lük pazar payını hariç tutarsak, diğer 94 yazılım şirketi yıllık bazda yalnızca %7’lik bir trafik düşüşü yaşadı. Ve COVID-19 sırasında trafikte %23 artış gördüklerini düşünürsek, pandemi öncesi zamanlardan bu yana dünya çapında trafikte %16 artış gördüler.

Yazılım Sektörü Trafik Trendleri Dijital Pazarlamacılar İçin Ne İfade Eder?

Birçok SEO uzmanı, içerik pazarlamacısı ve sosyal medya pazarlamacısı, arama ve sosyal medya algoritması güncellemelerine odaklanır. Ancak çoğu CMO, Pazarlama Başkan Yardımcısı ve dijital pazarlama stratejisti, tüketici eğilimleri veya müşteri yolculuğundaki değişikliklerle daha fazla ilgilenir.

Bu nedenle, SimilarWeb’in Yazılım Şirketleri için Kıyaslama Oyun Kitabı tarafından sunulan taktik tavsiyeye geçmeden önce, çalışma kitabında bulamayacağınız bazı stratejik içgörüleri paylaşmama izin verin.

Artık siz ve şirketinizin veya müşterilerinizin her seviyesindeki iş arkadaşlarınız bunu biliyorsunuz. COVID-19, tüketici trendlerini önemli ölçüde etkiledi ve Mart 2020’deki müşteri yolculuğu. Ve bu kaymaların ve değişikliklerin herhangi bir algoritma güncellemesinden çok daha derin olduğunu anlıyorsunuz.

Örneğin, salgın Amerikan ofislerini hafızalarda hiçbir şey yokmuş gibi alt üst etti.

Kilitlenmelerin zirvesinde, Mayıs 2020’de yaklaşık bir üçüncü ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, ABD’li işçilerin yüzdesi ay boyunca uzaktan çalıştı. Tabii ki, belirli endüstrilerdeki işler hiçbir zaman uzaklara gitmedi ve küçük ve orta ölçekli şehirlerdeki diğerleri o zamandan beri ofise geri döndü.

Ancak, ABD’nin en büyük 10 şehrinde, bir üçüncü Stanford ve başka yerlerdeki araştırmacılara göre, sözde “kurumsal” çalışanların çoğu hala evden çalışıyordu.

Peki, şirketlerinin ofise dönüş (RTO) planlarına nasıl tepki verecekler? “Yeni normal” nasıl olacak?

Bunlar, yazılım endüstrisindeki şirket yöneticileri ve işletme sahipleri için kritik öneme sahip sorulardır. Ve cevaplar, “Video veya etkinliklere yönelik pazarlama yatırımlarımızı artırmalı mıyız?” gibi birkaç soruyla ilgili kararlarını etkileyecektir.

Ve üst yönetim videodaki pazarlama yatırımlarınızı artırmaya karar verse bile CMO’lar, Pazarlama Başkan Yardımcıları ve dijital pazarlama stratejistlerinin hangi sosyal video platformlarının kullanılacağına karar vermesi gerekecektir.

Sosyal Video Platformu Popülerliği

Ek SimilarWeb verilerine göre, YouTube, Temmuz 2022’de Facebook’tan önemli ölçüde daha fazla aylık ziyaret aldı ve YouTube’un ziyaret başına ortalama dakikası, Facebook’un iki katından daha uzundu.

Ancak CMO’lar, Pazarlama Başkan Yardımcıları veya dijital pazarlama stratejistleri, hızla büyüyen sosyal video platformlarına odaklanmak isteyebilir. Her iki durumda da, Temmuz 2022’de ABD’deki en iyi beş sosyal medya web sitesi hakkında bilmeleri gereken sayılar.

 • Youtube 35 milyar ziyaretler ve ortalama ziyaret 21:49 dakika idi.
 • Facebook 19,4 milyar ziyaretler ve ortalama ziyaret 9:52 dakika idi.
 • instagram 6.6 milyar ziyaretler ve ortalama ziyaret 7:39 dakikaydı.
 • Twit 7,1 milyar ziyaretler ve ortalama ziyaret 10:57 dakikaydı.
 • TikTok  1.8 milyar ziyaretler ve ortalama ziyaret 3:53 dakika idi.

Bu nedenle, bilgili şirketler veya müşteriler, Facebook ekiplerinin ve bütçelerinin bir kısmını tartışmalı bir şekilde TikTok, Instagram ve YouTube’a taşıyabilir. Twitter’a gelince, yazılım şirketlerinin ne yapması gerektiği belli değil.

Yazılım endüstrisi trafik eğilimleri, ücretli arama reklamverenleri için ne anlama geliyor?

SimilarWeb’in 2022 Yazılım Şirketleri Kıyaslama Başucu Kitabı bu stratejik bilgileri içermese de, ücretli arama reklamverenlerine taktik tavsiyeler sağlar.

Örneğin, bu sektördeki ücretli arama ağı reklamlarının hala yüksek kaliteli ziyaretler oluşturabileceğini gösteriyor.

95 şirket listesinden adobe.com, Haziran 2022’de ücretli arama trafiğine en fazla yatırımı yaparak pazarın %27,4’ünü kazandı. Wix.com %14,27 pazar payı elde etti ve dropbox.com %9,31 kazandı.

Elbette, herhangi bir ücretli arama kampanyasının etkisi, bir şirketin veya ajansın seçtiği anahtar kelimelere bağlıdır. Daha popüler anahtar kelimeler daha pahalıya mal olur ve bu nedenle dolar başına daha az olası satış getirirken, popüler olmayan kelime öbekleri trafik getirmeyebilir.

Genellikle en iyi ücretli arama stratejisi, hedef kitlenize hitap eden, ancak yaygın olarak takip edilmeyen niş anahtar kelimeler bulmaktır.

Şirketiniz veya müşteriniz için bir PPC (tıklama başına ödeme) stratejisi oluştururken, sizin için doğru anahtar kelimeleri seçerken yerel eğilimleri (örneğin, ABD’nin en büyük 10 şehrinde) ve geçici eğilimleri (örneğin, RTO planlarına verilen tepkiler) de göz önünde bulundurmalısınız. iş teklifi. Bunların trafik üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Ve başarıyı, reklam harcamalarına karşı ziyaretleri hesaplayarak ölçüyorsanız, İşte SimilarWeb’in başucu kitabı size şunları söylüyor:

 • Adobe.com ziyaret başına ortalama 1,6 $ ödedi.
 • Wix.com ziyaret başına ortalama 1,6 $ ödedi.
 • Dropbox.com ziyaret başına ortalama 1,2 dolar ödedi.

Artık bir kitle, organik pazarlama kanalları yerine ücretli bir arama ağı reklamı aracılığıyla bir sayfaya yönlendirildiğinde etkileşim kurmak için anlaşılır bir şekilde daha zor.

Ancak, SimilarWeb’in 2022 Yazılım Şirketleri Kıyaslama Başucu Kitabı, Adobe.com’un 5 dakika 49 saniyelik bir ziyaret süresine sahip olduğunu, ziyaret başına ortalama 7.15 sayfadan yararlandığını ve %26.01 gibi düşük bir hemen çıkma oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, tıklama başına 1,6 ABD doları harcaması etkili bir yatırım gibi görünüyor. Ancak Adobe.com’un, intuit.com gibi dikkate değer sonuçları olan diğer yazılım şirketlerinden öğreneceği çok şey var; 11:58 dakikalık ziyaret süresi, ziyaret başına 12.55 sayfa ve %23 gibi düşük bir hemen çıkma oranı.

Başka bir deyişle, ücretli arama reklamları etkili bir pazarlama biçimi olabilir, ancak en iyi sonuçları elde etmek için pazarınızı anlamak çok önemlidir.

Yeni Normal İçin Pazarlama

Benzer web’in çalışma kitabındaki birkaç sayfanın, stratejinizi rakiplerinizle nasıl karşılaştıracağınızı ve hedef pazarınız için hangi yaklaşımların en iyi sonucu verdiğini nasıl belirleyeceğinizi anlattığını belirtmekte fayda var.

Ancak, oyun kitabındaki aslan payı şunları içerir:

 • Orijinal bilgi, raporlama, araştırma veya analiz.
 • Konunun önemli, eksiksiz veya kapsamlı bir açıklaması.
 • Anlaşılmaz analiz veya bariz olanın ötesinde ilginç bilgiler.

Ve yazılım endüstrisindeki SEO uzmanları, içerik pazarlamacıları ve sosyal medya pazarlamacıları bile etkileşim metrikleri ve “yeni normal”de gezinmelerine yardımcı olacak taktiksel tavsiyelerdir.

BENZER YAZILAR

LUA

LUA dosyası nedir? .lua uzantılı bir dosya Luа programlama diline aittir. Luа, öncelikle uygulamalarda gömülü kullanım için tasarlanmış hafif, yüksek seviyeli, çok yönlü bir programlama dilidir. Derlenmiş bayt...

DOCX

DOCX dosyası nedir? DOCX, Microsoft Word belgeleri için iyi bilinen bir biçimdir. 2007’den itibaren Microsoft Office 2007’nin piyasaya sürülmesiyle tanıtılan bu yeni Belge biçiminin...

iPhone SE 4, Apple’ın 5G Modem Geliştirmesinde Yalnızca Prototip Olarak Kullanılabilir, Seri Üretim İçin Bağımsız Bir Model Değildir

iPhone SE 4 biraz anormal çünkü bir raporun fiyat-rekabetçi model olduğunu iddia ettiği yer iptal edildi. Şimdi bir analist, şirketin bunu kitleler için piyasaya...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Pixel Saatinizi Her Ne pahasına olursa olsun Koruyun, Çünkü Google Onu Sizin Yerinize Tamir Etmeyecektir

Google, Pixel Watch'unuzun ekranı kırılırsa tamir edilemeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni, şirketin resmi olarak saatin yedek ekranlarını satmaması ve şu anda işleri onarmak için üçüncü...

Galaxy S24 Ultra, Samsung’un Cihazdan Çıkardığı İddiasıyla 10x Optik Yakınlaştırmanın Sonunu İşaretleyebilir

Galaxy S24 Ultra rahatlıkla gelecek yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacak ve bu kesin. Samsung'un her yıl cihazlarıyla sayı yapma alışkanlığı var. Bu yıl,...

iPhone 15 Ön Siparişleri Artık 799 Dolardan Başlayarak 1.599 Dolara Kadar Başlıyor

Apple, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, dünya çapında 40'tan fazla ülkede dört iPhone 15 modelinin tamamı için resmi olarak ön sipariş almaya başladı. Bilmeyenler için,...

Intel 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K, Core i5-14600K CPU’lar Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelendi, Maliyeti Yalnızca 13. Nesle Göre %3 Daha Yüksek

Kanadalı Perakendeci, PC-Kanada Intel'in 14. Nesil Core i9-14900K, Core i7-14700K ve Core i5-14600K CPU'larını ön fiyatlarla listeledi. Kanadalı Perakendeci Tarafından Listelenen Intel 14. Nesil CPU'lar:...