4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Xero, Tickstar E-Fatura Şirketinin Satın Aldığını Duyurdu

Xero, Tickstar E-Fatura Şirketinin Satın Aldığını Duyurdu

- Advertisement -
- Advertisement -

Bir muhasebe yazılımı sağlayıcısı olan Xero, kısa süre önce bir e-fatura altyapısı sağlayıcısı olan Tickstar’ı satın aldı. Satın alma fiyatının 150 milyon SEK’e (22,8 milyon $) ulaşacağı tahmin ediliyor.

Tickstar, İsveç merkezli bir danışmanlık ve bulut hizmetleri şirketidir. Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur gibi dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere ve şirketlere e-fatura teknolojisi ve uzmanlığı sağlar.

Tickstar platformu, e-fatura yeteneklerine yardımcı olmak için Xero tarafından kullanılacak. Ayrıca Tickstar’ın mevcut ve yeni müşterilerine Galaxy Gateway markası ve danışmanlık hizmetleri ile e-fatura altyapı hizmetleri sunmasına da destek verecek.

Xero, Tickstar E-Fatura Şirketinin Satın Aldığını Duyurdu

Xero yaptığı açıklamada, e-faturalandırmanın, daha küçük firmaları ve danışmanları muhasebe uygulamalarını optimize etmeleri ve ödemeleri daha hızlı almaları için destekleyebilecek “bir sonraki büyük yeniliklerden biri” olduğunu söyledi.

Xero’nun Baş Ürün Sorumlusu Anna Curzon, “Tickstar’ın satın alınması, küçük işletmelerin daha fazla iş akışını dijitalleştirmesine ve bulut tabanlı teknolojileri kullanarak daha hızlı ödeme almasına yardımcı olma stratejimizde önemli bir adımdır.” Dedi.

“Dünya çapında daha fazla hükümet e-faturalandırmayı benimsedikçe, Tickstar’ın teknolojisi müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki mevzuata uymasına ve e-faturalandırmanın getirdiği birçok faydayı gerçekleştirmesine yardımcı olacak” dedi.

Xero, daha önce Tickstar ile birlikte çalışıyordu ve satın alma, şirketin e-fatura ağlarına erişmeye devam etmesini sağlıyor. Öte yandan, Tickstar pazarını genişletmek ve mevcut müşterilerine daha iyi hizmet vermek için daha fazla sermaye kazanıyor.

Tickstar, bir Xero yan kuruluşu olarak hizmet verecek. Xero ayrıca Tickstar’ın geliştirme ekibini platformu büyütmek ve yeni özellikler eklemek için genişletmeyi hedefliyor.

Satın alma fiyatı, nakit olarak yüzde 50’ye ve Xero hisselerinde yüzde 50’ye bölünmüş 60 milyon Krona (9 milyon dolar) başlangıç ​​ücreti içerir. Kalan 90 milyon Kron (13,7 milyon $), ürün geliştirme ve performans hedeflerinin karşılanmasına bağlıdır.

Anlaşma, tüm kapanış gereksinimleri karşılanırsa, Xero’nun 31 Mart 2022’de sona eren mali yılının ilk çeyreğinde kapanacak.

Son zamanlarda, Xero satın alma hızına ulaştı. Xero, bu ayın başlarında Danimarka’da bulunan bir iş gücü yönetimi platformu olan Planday’i satın aldığını açıkladı. Amaç, küçük işletme endüstrisindeki rolünü güçlendirmektir.

Planday, ürün büyümesi ve satış hedeflerine bağlı olarak 155,7 milyon Euro peşin ödenen ve 27,8 milyon Euro’ya varan potansiyel kazanç ücreti ile 183,5 milyon Euro’ya satın alınacak.

Xero ayrıca Avustralya’nın bulut tabanlı fatura ödünç verme hizmeti olan Waddle’ı geçen Ağustos ayında 80 milyon AU $ karşılığında satın aldı.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60